SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarze Magazynu Jachting wydają książki

Na 50. Międzynarodowych Targach Książki w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki dwóch dziennikarzy Magazynu Jachting miało premiery swoich książek

Pierwsza z nich, "Żaglowce świata", wydany przez Wydawnictwo Bosz, to album o żaglowcach, żeglowaniu na tradycyjnych statkach i jachtach żaglowych, o zanikającej tradycji świata żagli. Autorem zdjęć jest Marek Czasnojć, jeden z najlepszych fotografików w Polsce, specjalizujący się w fotografowaniu morza. Współautorem publikacji jest kapitan Krzysztof Baranowski, od niedawna redaktor naczelny pisma. Album ma znakomitą szatę graficzną, wydany jest na wysokiej klasy papierze w eleganckiej oprawie.

Druga książka to "Żeglarstwo" pióra Marka Słodownika, wydana przez warszawską oficynę Hachette Livre. Jest to pierwszy na polskim rynku książki żeglarskiej poradnik dla wszystkich tych, którzy wybierają się na żagle, a dotąd nie mieli okazji zdać na stopnie żeglarskie. Książka podaje podstawowe informacje z zakresu wiedzy żeglarskiej, ograniczone do bezpiecznego poruszania się na jachcie, pokazuje zasady manewrowania jachtem żaglowym, a uzupełnia ją obszerna część poradnikowa zawierająca informacje praktyczne o jachtach do czarteru, ciekawych akwenach do uprawiania żeglarstwa, żeglowaniu z dziećmi, ubiorze i ekwipunku na łódkę oraz podstawowe zasady etykiety i ceremoniału żeglarskiego. Książka ma charakter popularny, wydana została w formacie kieszonkowym, w kartonowej oprawie.

Obydwie książki nie zakłócają normalnego toku wydawniczego Magazynu Jachting, obecnie przygotowywany jest numer 3 pisma, w którym dużo miejsca poświęcono 25-leciu Pogorii, jednego z najbardziej znanych polskich żaglowców, a poza tym przeczytać w nim można o nowych konstrukcjach jachtów, najciekawszych jachtach czarterowych na polskich wodach oraz o nowościach technicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Magazynu Jachting wydają książki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl