SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dziennikarze Radia Koszalin zarzucili dyrektorowi programowemu, że upolitycznia stację. Analizuje to rada nadzorcza

Grupa dziennikarzy Polskiego Radia Koszalin napisała skargę na dyrektora programowego tej stacji Piotra Kobalczyka. Zarzucają mu upolitycznienie radia i obarczają winą za to, że goście z tego powodu nie chcą już przychodzić do studia. - To są bzdury, dbam o zbalansowanie polityczne anteny - mówi Kobalczyk portalowi Wirtualnemedia.pl.

Piotr Kobalczyk Article

Sprawa, o której poinformowało szczecińskie wydanie „Gazety Wyborczej”, ma swój początek w lipcu br. Wtedy to grupa sześciu dziennikarzy radia napisała skargę do prezesa Polskiego Radia Koszalin, Piotra Ostrowskiego, z prośbą o „podjęcie działań przeciwstawiających się aktywności politycznej” Piotra Kobalczyka. Autorom listu nie podoba się, że w swoich codziennych komentarzach dyrektor programowy ma - ich zdaniem - wychwalać działania rządu PiS, jednocześnie krytykując poczynania opozycji.

- Ludzie odmawiają wypowiedzi, bo nie chcą występować w radiu partyjnym. (...) Dotychczas nie zdarzały się na antenie tak bezpardonowe przykłady uprawiania propagandy politycznej i publicznego spłacania długu wdzięczności swoim mocodawcom - piszą dziennikarze. Zaznaczają też, że mieli być instruowani, w jaki sposób informować o sprawach niewygodnych bądź wyjątkowo ważnych dla rządu, jak np. reforma sądownictwa. - Nie zgadzamy się, aby partyjny propagandysta psuł opinię naszej stacji - kończą swój list publicyści.

Poproszony przez Wirtualnemedia.pl o komentarz Piotr Kobalczyk odpowiada, że list można określić jednym zdaniem: „Bzdury na kiju”. - Nie mogę zgodzić się z pismem, sygnowanym przez kilku zaledwie dziennikarzy. Od samego początku wyjątkowo troskliwie dbam o to, żeby antena radia była zbalansowana politycznie, nikogo nie faworyzuję. Więcej niestety nie mogę powiedzieć na obecnym etapie. Nie zwykłem też publicznie komentować wewnętrznych spraw firmy - mówi nam Kobalczyk.

Skargą radiowców zajmuje się teraz rada programowa Radia Koszalin. Decyzja w tej sprawie zapaść ma w środę.

Piotr Kobalczyk został dyrektorem programowym Polskiego Radia Koszalin w październiku 2016 roku. Wcześniej pracował jako dziennikarz i wydawca w dzienniku „Głos Dziennik Pomorza”, w „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Publikował także w gazetach „Głos Koszaliński”, „Głos Pomorza” i „Dziennik Bałtycki”. W latach 90. był m.in. korespondentem Radia Zet, komentatorem Radia Północ, a także TVR Bryza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Radia Koszalin zarzucili dyrektorowi programowemu, że upolitycznia stację. Analizuje to rada nadzorcza

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Po co ten ,,płacz"? Przecież to radio, jak i pozostałe szesnaście regionalnych oraz cztery ogólnopolskie, prezentują publicystykę wygodną dla rządzącej partii. Od 1945 r., Polskie Radio jest podporządkowane wpływom polityków rządzących opcji...
1 0
odpowiedź
User
Radiowiec
Nie od dziś wiadomo, ze w Radiu Koszalin jest mobbing. Swój szczyt osoiagnał za czasów Adama Kasprzyka, a Kobalczyk tylko ciągnie to, co zaczął psychopatyczny reporterek TVN. Wina leży po stronie prezesa z PO, który jest uległy i nic nie robi. W ogóle PiS powinien go wywalić. Nie wiem, co tam jeszcze ten pożal się prezes robi.
4 5
odpowiedź
User
Radiowiec 2
Panie radiowiec. Nie od dziś wiadomo, że z pracą Wam nie po drodze. Każdy kto chce coś zmienić w tym radio jest wrogiem nr 1. Zagryzacie go we własnym stadzie. A kilku osobom, którym się chciało wpoiliście żeby siedzieć cicho i żyć w nienawiści do innych i samych siebie.
6 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing