SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze i publicyści Radia Poznań odznaczeni przez prezydenta

Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju edukacji otrzymała w czwartek Barbara Miczko-Malcher, dziennikarka Radia Poznań. Srebrny Krzyż przypadł Romanowi Wawrzyniakowi i Witoldowi Gładkijemu, także z tej rozgłośni, a brązowe Krzyże  publicyście - Łukaszowi Kaźmierczakowi i dyrektorowi programowemu radia, Arkadiuszowi Kozłowskiemu.

Odznaczenia – przyznane przez prezydenta RP – wręczał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Uhonorowana złotym Krzyżem Barbara Miczko-Malcher to długoletnia dziennikarka i publicystka poznanskiej rozgłośni, opisująca historię Polski, ale także zajmująca się kulturą, m.in. autorka licznych radiowych portretów pisarzy, poetów, aktorów i malarzy.

Witold Gładkij (otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi) to prokurent spółki Radia Poznań, ale także członek Komitetu Wolny Kaukaz. Natomiast drugi z wczorajszych kawalerów Srebrnego Krzyża Zasługi, Roman Wawrzyniak, jest publicystą telewizyjnym i radiowym, autorem „Wielkopolskiego Popołudnia”. Do 2019 roku pracował w TVP3 Poznań, będąc tam m.in. szefem „Teleskopu”.

Łukasz Kaźmierczak otrzymał swoje odznaczenie za „propagowanie chrześcijańskiej nauki społecznej w życiu publicznym”, a Arkadiusz Kozłowski - za ponad 30-letnią pracę dziennikarza muzycznego, krytyka, autora programów o polskich artystach. - Radio jest wyśmienitym miejscem do tego, abyśmy mogli być razem z Wielkopolanami i poznaniakami, abyśmy mogli im przekazywać całą paletę barw radiowych, czyli informację, publicystykę, kulturę, muzykę. Cieszymy się bardzo, bo to jest spora grupa naszych dziennikarzy, naszych pracowników, ale myślę, że bez tych nagród i dyplomów także dalibyśmy z siebie wszystko – powiedział dla rodzimej rozgłośni Kozłowski.

Kilka dni temu opisaliśmy, że prezydent Andrzej Duda odznaczył także niemal 40-tu członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za "walkę o wolność słowa i pluralizm mediów”. Szef SDP, Krzysztof Skowroński, został wówczas uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczono także kilku innych członków zarządu SDP, Teresę Bochwic z KRRiT i byłego szefa radiowej Trójki - Wiktora Świetlika.

Radio Poznań w okresie od marca do sierpnia miało w Poznaniu średni dobowy udział słuchania na poziomie 2,8 proc.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze i publicyści Radia Poznań odznaczeni przez prezydenta

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gilu wirusujemy!
Marek Niedźwiecki powinien otrzymać najwyższe odznaczenie!
odpowiedź
User
Laboratorium Wirusa LP3
Marek z 357 doczeka się Złotego Medalu Wirusowania? Należy się jak Lajonel Riczi melomanom.
odpowiedź
User
żenada
większość z tych osób nie ma nic wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem. a Pan Wawrzyniak to tub Pisu. Medale można sobie wsadzić między wrotki.
odpowiedź