SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze w Sejmie tylko w strojach formalnych, bez odzieży sportowej i klapek

Kierownictwo Kancelarii Sejmu chce, żeby ludzi z mediów obowiązywały w Sejmie podobne zasady co do ubioru jak pracowników Kancelarii: mają nosić stroje formalne w stonowanych kolorach, natomiast niewskazane są ubrania sportowe i z grafikami reklamowymi.

fot.Article

Jak podała „Rzeczpospolita”, zasady dotyczące ubrań pracowników Kancelarii Sejmu zostały ogłoszone przez jej szefa Lecha Czaplę pod koniec marca. Natomiast obecnie przygotowywane jest pismo z podobnymi regułami, które zostanie podane do wiadomości redakcji wysyłających do Sejmu swoich pracowników.

Według tych wytycznych dla kobiet zalecana jest noszenie „marynarek ze spódnicą lub spodniami, bluzek i sukienek”, a dla mężczyzn - „marynarki, spodnie i garnitury”. Wszystkie stroje mają być w stonowanych kolorach i wzornictwie. Za to niewskazane mają być m.in. buty i spodnie sportowe, klapki, ubrania na ramiączkach i z materiałów przezroczystych, a także z grafikami reklamowymi.

Przygotowywanie takich zasad potwierdził „Rzeczpospolitej” wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Od 2008 roku obowiązuje już przepis pozwalający nakazać nieodpowiednio ubranej osobie opuszczenie budynku Sejmu, przy czym nie zostały jeszcze dokładnie określone kryteria tej nieodpowiedniości.

Pod koniec marca marszałek Marek Kuchciński zapowiedział kolejne ograniczenia w obecności dziennikarzy w Sejmie: mają oni pracować głównie w pomieszczeniach naprzeciw wejścia głównego, wcześniej zajmowanych przez Straż Marszałkowską. Plany te zostały mocno skrytykowane przez wielu dziennikarzy, którzy chcą w tej sprawie spotkać się z marszałkiem Kuchcińskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze w Sejmie tylko w strojach formalnych, bez odzieży sportowej i klapek

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A krzyżyk/medalik musi być widoczny?
odpowiedź
User
mux
stroje preferowane: komże, sutanny i habity.

Posiadacze takowych bedą mieć dostęp do kuluarów sejmowych i innych miejsc niedostępnych dla reszty dziennikarzy.
odpowiedź
User
marco
Sądząc po pierwszych wpisach, nowe wymogi najbardziej niepokoją bolszewików. Nie będą mogli już paradować w Sejmie w swoich tradycyjnych onucach, walonkach i waciakach.
odpowiedź