SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

E-commerce i sprzedaż online wymuszają obecność w internecie

- Internet jest mierzalny, umożliwia dokładną weryfikację wyników kampanii - stąd też uzasadnione zwiększenie wydatków na reklamę w digitalu - pisze Anna Nowak, Interaction Director, Exchange w domu mediowym Mindshare Polska.

Anna Nowak

Anna Nowak

W dobie spowolnienia gospodarczego, klienci nastawieni są na osiąganie wymiernych efektów swoich kampanii reklamowych. Internet jest mierzalny, umożliwia dokładną weryfikację wyników kampanii - stąd też uzasadnione zwiększenie wydatków na reklamę w digitalu. Zwłaszcza, że internet jest skutecznym medium wykorzystywanym zarówno w kampaniach nastawionych na sprzedaż, jak również w kampaniach wizerunkowych czy działaniach budujących zaangażowanie użytkowników w komunikację marki.

Jednocześnie klienci coraz bardziej doceniają potencjał e-commerce i idą w kierunku sprzedaży online. Taka strategia wymusza zwiększoną obecność w internecie. Co więcej, branże takie, jak motoryzacja - będące liderami wydatków na digital - coraz większy nacisk kładą na pozyskanie potencjalnych klientów właśnie poprzez media cyfrowe. Działając w sieci zachęcają do umówienia i odbycia jazd próbnych, konfigurowania modelu czy też angażują klientów na swoich fanpage’ach i stronach internetowych, etc.

Nie dziwi również wzrost wydatków na search. Polska podąża za trendami krajów Europy Zachodniej, gdzie udziały searchu są często na znacznie wyższym poziomie. W Polsce nie był on dotychczas doceniany przez sektor MSP i to właśnie najprawdopodobniej między innymi za sprawą małych i średnich firm zauważamy największe wzrosty. Rynek docenił także możliwości reklamowe oferowane przez video. Coraz więcej użytkowników ogląda materiały video w sieci, a technologie umożliwiające emitowanie interaktywnych spotów oraz precyzyjne targetowanie przekazów do wybranych grup docelowych - zyskują coraz większe grono sympatyków po stronie reklamodawców.

Ostatnim - choć dziś zdaje się już dość oczywistym - uzasadnieniem dla wzrostu wydatków na reklamę online jest przenoszenie czytelnictwa prasy do internetu. Część reklamodawców sukcesywnie transferuje swoje budżety właśnie z prasy do sieci.


Anna Nowak, Interaction Director, Exchange w domu mediowym Mindshare Polska

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: E-commerce i sprzedaż online wymuszają obecność w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl