SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Łukasz Piela prezesem e-Kiosku, Piotr Łysek za Marię Wysocką w radzie nadzorczej

Łukasz Piela został powołany na stanowisko prezesa spółki e-Kiosk (jej większościowym akcjonariuszem jest Gremi Media). Zastąpi w tej funkcji Piotr Łyska, który przechodzi do rady nadzorczej firmy w miejsce odwołanej Marii Wysockiej.

Łukasz Piela, prezes E-Kiosku Article

Z e-Kioskiem Łukasz Piela jest związany od 8 lat. Najpierw był dyrektorem handlowym spółki, od stycznia ub.r. dyrektorem zarządzającym, a od października ub. r. również wiceprezesem.

Do e-Kiosku należą platformy eKiosk.pl, Nexto.pl i eGazety.pl, w których można kupować cyfrowe wersje czasopism oraz e-booki. Obecnie e-Kiosk oferuje prawie 290 tys. pozycji.

Łukasz Piela rozwijał m.in. eGazety.pl oraz nadzorował przejęcie przez e-Kiosk księgarni Nexto.pl w październiku 2014 r. - Łukasz dał się poznać jako sprawny menedżer, posiadający dużą znajomość rynku e-prasy- jego odbiorców, trendów. Od dłuższego czasu kieruje operacyjnie spółką, będąc jej dyrektorem zarządzającym, więc decyzja o wyborze na prezesa była naturalna. Jestem przekonany, że dzięki Łukaszowi e-Kiosk będzie nadal wzmacniał swoją pozycję na rynku e-wydań - komentuje Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

- e-Kiosk niezmiennie pozostaje liderem segmentu prasy cyfrowej, który wciąż jest rynkiem perspektywicznym. Posiadamy prawie 30 proc. łącznego udziału dystrybucji treści cyfrowych - to prawie tyle, ile wydawcy realizują własnymi kanałami. Zaktualizowaliśmy właśnie 5-letnią strategię spółki, która pozwoli na zaoferowanie naszym klientom nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. projekt Get Licensed - narzędzie do automatyzacji obsługi sprzedaży licencji do treści dla wydawców - wylicza Łukasz Piela.

W latach 2003-2008 Piela pracował w firmie Newton Media, a w latach 2008-2010 - w Polskiej Telefonii Cyfrowej (obecnie T-Mobile Polska). Ukończył politologię na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Piotr Łysek w radzie nadzorczej

Poprzednio prezesem e-Kiosku był Piotr Łysek, pełnił tę funkcję od czerwca ub.r. Teraz został członkiem rady nadzorczej firmy, zastąpił tam odwołaną Marię Wysocką.

Miesiąc temu Łysek zrezygnował z zasiadania w zarządzie Gremi Media, a Wysocka została stamtąd odwołana. Jednocześnie do zarządu spółki powołano Jarosława Machockiego.

Większościowym akcjonariuszem e-Kiosku jest Gremi Media (ma 50,01 proc. akcji), natomiast do Ruchu należy 28,14 proc. walorów.

W drugim kwartale br. e-Kiosk zanotował wzrost wpływów sprzedażowych o 21,8 proc. w skali roku do 2,68 mln zł oraz 372 tys. zł zysku netto (wobec 15 tys. zł zysku rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Piela prezesem e-Kiosku, Piotr Łysek za Marię Wysocką w radzie nadzorczej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek
hahaha ale zawrotna kariera ,co 3 misiące nowy prezes, cyrk na kółkach
13 10
odpowiedź
User
gg
Poza tym, że pan ma śmieszne okulary zerówki (ciekawe po co je nosi), nic nie moge o nim poiedziec. Usługa marginalna, 99,9999999999 % Polaków nawet nie czai o co chodzi. I to nie jest ich wina.
9 8
odpowiedź
User
taco h.
hahaha ale zawrotna kariera ,co 3 misiące nowy prezes, cyrk na kółkach

na kołkach i na resorach. A i z naciskanym co chwila klaksonem. Cyrk na wieś zawitał.
9 8
odpowiedź
User
dziękuję, już nie skorzystam
ostatnio próbowałem kupić sobie Politykę przez internet :(
Jeeeezusku brodaty :((((((

Był piątek, na osiedlu wszystko pozamykane, do pierwszego nocengo w którym jest prasa mam z 5 kilosów.

Pomigało, pomigało coś, zatrzymało się i ... przez kilka godzin stało.

Poszedłem spać z poczuciem porażki. W sobotę rano, jako że już wydałem te 3 czy ile oni tam chcą za 1 numer, to nie zamierzałem płacić drugi raz na mieście. Piszę e-maila....

Konto odblokował ktoś dopiro w poniedziałek przed południem...

Także ten tego.

Oprócz tego, że muszę pamiętać o tym by mieć naładowane ustrojstwo z którego mam to czytać, że muszę pamiętać o tym o limicie danych na karcie SIM (tak, tak wszyscy Polacy, nawet w podkarpackiej wiosce, gdzie raz na tydzień pojawia się stary żuk z chlebem, wszyscy mają no limit by mieć ajfona za 150 zł miesięcznej opłąty abonamentowej), oprócz tego by pamiętać o warunkach sprzętowych jeszcze trochę trzeba się najebać, bo mechanizm jednego z najpoczytniejszych tygodników czasem się nie zaciął i nie kazał mi czekać 3 dnia, aż da mi dostęp do PDFa z gazetą.

Jak to było przez ostatnie 30 lat? A wsiadałem na swoją czarną kozę ukrainę, jechałem do spożywczaka, kupowałem pół litra wódki na weekend, kilogram kiełbasy śląskiej, 4 bochenki chleba i Politykę.

I przy tym zamierzam pozostać. Dopóki e-Kiosk nie odbierze mi dostępu do papieru.

Acha, podobne do opisanego wyżej mam doświadczenie z wydawnictwem Znak, gdy próbowałem kupić książkę Mencwela "Toast na progu"

Boziuniu.......................................

Po 5 e-mailach z wydawnictwem, dopiero konto odblokowane.
9 9
odpowiedź