SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Piela prezesem e-Kiosku, Piotr Łysek za Marię Wysocką w radzie nadzorczej

Łukasz Piela został powołany na stanowisko prezesa spółki e-Kiosk (jej większościowym akcjonariuszem jest Gremi Media). Zastąpi w tej funkcji Piotr Łyska, który przechodzi do rady nadzorczej firmy w miejsce odwołanej Marii Wysockiej.

Łukasz Piela, prezes E-KioskuArticle

Z e-Kioskiem Łukasz Piela jest związany od 8 lat. Najpierw był dyrektorem handlowym spółki, od stycznia ub.r. dyrektorem zarządzającym, a od października ub. r. również wiceprezesem.

Do e-Kiosku należą platformy eKiosk.pl, Nexto.pl i eGazety.pl, w których można kupować cyfrowe wersje czasopism oraz e-booki. Obecnie e-Kiosk oferuje prawie 290 tys. pozycji.

Łukasz Piela rozwijał m.in. eGazety.pl oraz nadzorował przejęcie przez e-Kiosk księgarni Nexto.pl w październiku 2014 r. - Łukasz dał się poznać jako sprawny menedżer, posiadający dużą znajomość rynku e-prasy- jego odbiorców, trendów. Od dłuższego czasu kieruje operacyjnie spółką, będąc jej dyrektorem zarządzającym, więc decyzja o wyborze na prezesa była naturalna. Jestem przekonany, że dzięki Łukaszowi e-Kiosk będzie nadal wzmacniał swoją pozycję na rynku e-wydań - komentuje Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

- e-Kiosk niezmiennie pozostaje liderem segmentu prasy cyfrowej, który wciąż jest rynkiem perspektywicznym. Posiadamy prawie 30 proc. łącznego udziału dystrybucji treści cyfrowych - to prawie tyle, ile wydawcy realizują własnymi kanałami. Zaktualizowaliśmy właśnie 5-letnią strategię spółki, która pozwoli na zaoferowanie naszym klientom nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. projekt Get Licensed - narzędzie do automatyzacji obsługi sprzedaży licencji do treści dla wydawców - wylicza Łukasz Piela.

W latach 2003-2008 Piela pracował w firmie Newton Media, a w latach 2008-2010 - w Polskiej Telefonii Cyfrowej (obecnie T-Mobile Polska). Ukończył politologię na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Piotr Łysek w radzie nadzorczej

Poprzednio prezesem e-Kiosku był Piotr Łysek, pełnił tę funkcję od czerwca ub.r. Teraz został członkiem rady nadzorczej firmy, zastąpił tam odwołaną Marię Wysocką.

Miesiąc temu Łysek zrezygnował z zasiadania w zarządzie Gremi Media, a Wysocka została stamtąd odwołana. Jednocześnie do zarządu spółki powołano Jarosława Machockiego.

Większościowym akcjonariuszem e-Kiosku jest Gremi Media (ma 50,01 proc. akcji), natomiast do Ruchu należy 28,14 proc. walorów.

W drugim kwartale br. e-Kiosk zanotował wzrost wpływów sprzedażowych o 21,8 proc. w skali roku do 2,68 mln zł oraz 372 tys. zł zysku netto (wobec 15 tys. zł zysku rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Piela prezesem e-Kiosku, Piotr Łysek za Marię Wysocką w radzie nadzorczej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek
hahaha ale zawrotna kariera ,co 3 misiące nowy prezes, cyrk na kółkach
odpowiedź
User
gg
Poza tym, że pan ma śmieszne okulary zerówki (ciekawe po co je nosi), nic nie moge o nim poiedziec. Usługa marginalna, 99,9999999999 % Polaków nawet nie czai o co chodzi. I to nie jest ich wina.
odpowiedź
User
taco h.
hahaha ale zawrotna kariera ,co 3 misiące nowy prezes, cyrk na kółkach

na kołkach i na resorach. A i z naciskanym co chwila klaksonem. Cyrk na wieś zawitał.
odpowiedź