SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

E-Kiosk ma po pierwszym półroczu 0,8 mln zł zysku. Firma wdraża platformę Get Licensed

W minionym półroczu spółka E-Kiosk (jej większościowym akcjonariuszem jest Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 9,9 proc. do 5,05 mln zł oraz 827 tys. zł zysku netto (wobec 81 tys. zł straty rok wcześniej).

Łukasz Piela, prezes E-KioskuArticle

Do E-Kiosku należą platformy E-Kiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową, e-bookami i audiobookami. W minionym półroczu koszty własne sprzedaży zwiększyły się w skali roku z 420 tys. zł do 1,27 mln zł, koszty ogólnego zarządu - z 874 do 927 tys. zł, a koszty sprzedaży - z 3,1 do 2,23 mln zł.

W efekcie zysk sprzedażowy brutto spółki zmalał z 4,17 do 3,77 mln zł, natomiast pozostałe wskaźniki rentowności mocno wzrosły - zysk operacyjny z 77 do 621 tys. zł, a wynik netto - z 81 tys. zł straty do 827 tys. zł zysku.

- Bardzo cieszymy się z wyników za sześć miesięcy, bo pokazuje to, że wysiłek włożony w proces optymalizacji kosztów w spółce, rozpoczęty w czwartym kwartale 2018 r. przynosi pożądane owoce. Sukcesywnie realizujemy program zwiększania efektywności wszystkich kanałów dystrybucji - komentuje Łukasz Piela, prezes E-Kiosku.

Natomiast w samym drugim kwartale br. przychody firmy zmalały w skali roku z 2,68 do 2,59 mln zł, a zysk netto - z 372 do 257 tys. zł.

Spółka nadal pracuje nad wdrożeniem nowego systemu CRM (customer-relationship management) obejmującego ułatwienia w zakupie produktów, szybsze dostarczanie treści i budowę nowej oferty produktowej. Kończy też prace w zakresie wdrożenia automatycznego i ujednoliconego systemu raportowania sprzedaży ze zdywersyfikowanych kanałów dystrybucji.

Z końcem drugiego kwartału E-Kiosk przygotował do komercjalizacji projekt Get Licensed, dofinansowany w ramach funduszu Google Digital News Initiative. To ogólnodostępna platforma dla twórców, wydawców oraz nabywców służąca do zdalnej sprzedaży licencji na publikację treści dziennikarskich z wielu źródeł. Opracowano założenia kampanii marketingowej  i plan komunikacji z wydawcami. Trwają finalne testy systemu przed pierwszym komercyjnym uruchomieniem w serwisie Parkiet.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: E-Kiosk ma po pierwszym półroczu 0,8 mln zł zysku. Firma wdraża platformę Get Licensed

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna
Moja firma korzysta z Firmao (https://firmao.pl/?pk_campaign=dm_info )od kilku lat i byłoby ciężko prowadzić firmę bez takiego wsparcia. Mamy dopasowany system pod specyfikę naszej firmy, u nas się sprawdza. Zależało nam na integracji z programem Symfonia i właśnie tutaj znaleźliśmy to rozwiązanie. Firmao ma super wsparcie techniczne i możliwość założenia darmowego konta testowego. Polecam.
odpowiedź