SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

e-Kiosk z większym zyskiem po trzech kwartałach

W pierwszych trzech kwartałach 2022 roku firma e-Kiosk, do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami, odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 12 proc. w stosunku do ubiegłego roku, osiągając wartość 10 274 tys. zł. Wskaźnik EBITDA wzrósł z kolei z 3 514 tys. zł w roku ubiegłym do 4 016 tys. zł. obecnie, co oznacza wzrost o 14 proc. rok do roku. Rentowność EBITDA osiągnęła poziom 39 proc.

Łukasz Piela, prezes e-Kiosku (fot. materiały prasowe) Article

Zysk netto spółki wyniósł w pierwszych trzech kwartałach roku 3 307 tys. zł (wzrost o 15,7 proc.), a w samym trzecim kwartale – 876 tys. zł (spadek o 2,2 proc.). W trzecim kwartale przychody ze sprzedaży ogółem wyniosły 3 344 tys. zł (wzrost o 11,2 proc.), a wskaźnik EBITDA – 1041 tys. zł (spadek o niecały 1 proc.).

„W trzecim kwartale poczyniliśmy znaczne postępy w zakresie rozwoju naszej oferty dla przedsiębiorców. Mam tu na myśli przede wszystkim uruchomienie portalu poradnikbiznesu.pl, o tematyce podatkowo-księgowej, oraz rozszerzenie naszych kompetencji w zakresie marketingu internetowego pozwalające na wyjście z ofertą nowych produktów dla biznesu. Omawiany okres był udany także z punktu widzenia wyników finansowych - tu cieszy przede wszystkim rentowność oraz stabilny wzrost, który powinien doprowadzić nas do udanego zamknięcia roku” - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk SA.

W trzecim kwartale spółka podpisała kontrakty m.in. z Polską Agencją Prasową, Żabką Polską, Naukową i Akademicką Siecią Komputerową oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Poznaniu.

Należąca do e-Kiosk SA marka Nexto (księgarnia internetowa z audiobookami, e-bookami i e-prasą) po raz kolejny była patronem Kawiarni Literackiej w ramach XV edycji OFF Festival w Katowicach. Wydarzenia kulturalne zorganizowane w specjalnie zaaranżowanym namiocie promowały produkty z portfolio marki.

Spółka informuje również, że w raportowanym okresie uruchomiła portal internetowy poradnikbiznesu.pl, zawierający treści o tematyce podatkowo-księgowej. Docelowo portal ma być istotnym źródłem wiedzy dla osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce oraz platformą dystrybucji nowych produktów dedykowanych przedsiębiorcom.

e-Kiosk SA jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. e-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.

Od października członkiem zarządu e-Kiosku jest Michał Kaczmarski, który objął także nowo utworzone w strukturach Gremi Media (większościowy akcjonariusz e-Kiosk SA) stanowisko dyrektora subskrypcji  e-commerce.

W drugim kwartale 2022 roku e-Kiosk przy przychodach na poziomie 3,69 mln zł wypracował zysk netto o wartości 1,44 mln.

Dołącz do dyskusji: e-Kiosk z większym zyskiem po trzech kwartałach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Darek
Nie jestem jakimś specem od ekonomii więc mam nadzieję, że ktoś wyjaśni mi jak się ma "wzrost przychodów ze sprzedaży o 12 proc. w stosunku do ubiegłego roku" do szeroko komentowanej w mediach inflacji? Nie rozumiem tego. Wszystko wokół drożeje i w związku z tym ludzie kupują więcej prasy?
9 1
odpowiedź