SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

E-learning - bez uproszczeń, proszę

Przeprowadzone w Australii badanie obaliło stereotypy dotyczące osób korzystających z e-learningu

Powszechnie uważa się, że wiedzę poprzez Internet zdobywają głównie młodzi mężczyzni mieszkający w dużych miastach. Jednak raport przygotowany na Charles Sturt University (CSU) – uczelni z Nowej Południowej Walii – przeczy takim opiniom. Okazuje się bowiem, że z edukacyjnych zasobów Internetu korzystają przede wszystkim ci, którzy dostrzegają taką potrzebę. A niekoniecznie są to osoby, w których grupie jest statystycznie najwięcej Internautów. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Przeprowadzone przez Lesa Burra badanie objęło 18 tys. uczestników studiów dziennych na CSU. Jak się okazało, ponad 90% osób z tej grupy korzysta z dostępu do Internetu na uczelni, choć nie jest to obowiązkowe. Pierwszym obalonym przez raport Burra mitem jest rzekoma męska dominacja edukacyjnych zastosowań Sieci. Spośród studentów CSU biorących udział w sieciowych grupach dyskusyjnych zdecydowaną większość – bo aż 61% - stanowiły kobiety. Co więcej, internetowa aktywność studentów mająca na celu pogłębienie wiedzy rośnie z wiekiem. Najmniej aktywni są ludzie w wieku poniżej 20 lat, najbardziej – osoby w wieku... powyżej 51 lat. Statystycznie częściej z udogodnień jakie daje Internet korzystają studenci z prowincji, gdyż w ten sposób otrzymują oni najłatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji. Ich koleżanki i koledzy z większych miast mogą bez problemu skorzystać z bibliotek, toteż Internet nie odgrywa dla ich nauki tak istotnej roli.

E-learning cieszy się rosnącą popularnością – co roku liczba osób korzystających z tej formy edukacji rośnie o 33%. W przyszłym roku liczba e-studentów wyniesie na całym świecie 2,2 mln. Największym rynkiem edukacji internetowej są Stany Zjednoczone. W USA działa blisko 200 uczelni, które pozwalają na ukończenie studiów przez Internet.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: E-learning - bez uproszczeń, proszę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl