SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

easyJet uruchamia nowe połączenia z Warszawy, przewoźnik pracuje nad elektrycznym samolotem

Linia lotnicza easyJet zainaugurowała kolejne nowe połączenia - tym razem z Warszawy na lotnisko Londyn Gatwick, Berlin Tegel oraz do Bazylei i Genewy. Nowe trasy mają być dostępne w atrakcyjnych cenach i pozwolić sieci na zwiększenie liczby klientów biznesowych.

fot. Dariusz Kłosiński/ Lotnisko Chopinafot. Dariusz Kłosiński/ Lotnisko Chopina

Loty z Warszawy do Londynu Gatwick mają kursować w poniedziałki, środy, piątki i niedziele i kosztować od 91 złotych za osobę w jedną stronę. Linia szacuje, że z nowej trasy może skorzystać ok. 77 tys. klientów – głównie podróżujących biznesowo, ale i lubiących krótkie wyjazdy.

- Około 20 proc. klientów easyJet podróżuje w celach biznesowych. Nasze nowe połączenia są także dogodne dla osób, które chcą dotrzeć do centrów biznesowych. Klienci turystyczni skorzystają także na połączeniu do Szwajcarii - jest tam wszystko, co mogliby sobie wymarzyć. Musimy oszacować jak zostaną przyjęte nasze nowe połączenia i następnie będziemy rozglądać się za nowymi możliwościami. Natomiast na razie nie możemy powiedzieć nic o planach dotyczących przyszłego roku, ponieważ nie zostały jeszcze podjęte żadne decyzje - powiedziała Wirtualnemedia.pl Ali Gayward, dyrektor oddziału easyJet w Wielkiej Brytanii.

Z kolei 28 października przewoźnik zainaugurował loty do Berlina Tegel. Ceny połączeń w jedną stronę wynoszą od 81 złotych za osobę w jedną stronę. W tym samym dniu wystartowało także połączenie Warszawa – Bazyela, które dostępne jest trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i niedziele), oraz do Genewy (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele). Bilety również na obu trasach kosztują od 81 złotych za osobę w jedną stronę.

- easyJet jest obecnie czwartą linią lotniczą w Europie i jedną z największych na świecie, z historią sięgającą niemal 24 lat. Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla naszej firmy. Myślę, że otwarcie nowych połączeń w tym tygodniu jeszcze naszą pozycję wzmocni. Połączenia do Londynu i Berlina to przede wszystkim otwarcie się na kolejny, duży biznesowy rynek. Zobaczymy jak przyjmą się nowe połączenia i będziemy bardzo szybko oszacowywać - w ciągu następnych kilku miesięcy - ich wartość. Patrząc na historię easyJet, mamy nadzieję na duży sukces – oceniła Ali Gayward, dyrektor oddziału easyJet w Wielkiej Brytanii w rozmowie z nami.

Firma ma oczekiwać ok. 300 tys. pasażerów rocznie z i do Warszawy, najwięcej pomiędzy Warszawą a Berlinem – ok. 135 tys., a do Londynu – ok. 77 tys.

Trwają prace nad elektrycznym samolotem
Nowe połączenia to jednak nie jedyne plany rozwoju przewoźnika. Firma we współpracy z amerykańskim producentem Wright Electric pracuje obecnie nad projektem samolotu elektrycznego, który początkowo pomieścić 9 pasażerów. Pierwsze testy lotów mają odbyć się już w przyszłym roku.

- Współpracujemy z amerykańskim producentem Wright Electric w zakresie rozwoju elektrycznych samolotów. Myślę, że plan jest taki, by przetestować samolot elektryczny dla 9 pasażerów już w przyszłym roku, maszyny miałyby latać na odległość ok. 500 kilometrów. Pierwszy samolot elektryczny w barwach easyJet miałby wzbić się w powietrze do 2027 roku – zapowiedziała w rozmowie z nami Ali Gayward.

Samoloty elektryczne miałyby docelowo obsługiwać ok. 20 proc. połączeń. Testy będą obejmować coraz większe modele maszyn, które na pokład będą mogły zabrać najpierw 50, 150, a następnie do 180 pasażerów. „Elektryki” będą mogły podróżować jednak na dystansach ok. 500 kilometrów, co oznacza, że będą użyteczne głównie na krótkich dystansach.

easyJet obsługuje łącznie 159 lotnisk w 34 krajach europejskich, a siatka połączeń firmy to ponad 1000 tras. W Polsce firma gości od 2004 roku, wcześniej operator latał do Warszawy w latach 2004-2009.

Dołącz do dyskusji: easyJet uruchamia nowe połączenia z Warszawy, przewoźnik pracuje nad elektrycznym samolotem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl