SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

eBilet Polska: wpływy wzrosły ze 136,2 do 150 mln zł, a zysk z 870 tys. do 1,23 mln zł

W ub.r. firma eBilet Polska, dystrybuująca bilety na wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe, zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 10,3 proc. do 150,19 mln zł oraz zysku netto z 870,5 tys. zł do 1,23 mln zł.

Article

eBilet Polska sprzedaje bilety w swoim serwisie eBilet.pl, a także współpracuje ze sieciami stacjonarnych punktów sprzedaży (m.in. Empik i Media Markt) oraz różnymi witrynami internetowymi. W sprawozdaniu złożonym w KRS firma opisuje, że realizuje kompleksową obsługę transakcji internetowych związanych ze sprzedażą biletów i obsługą klienta, a także działania z zakresu marketingu, logistyki oraz obsługi imprez.

W ub.r. eBilet Polska rozszerzał współpracę z organizatorami imprez rozrywkowych (zaczął współpracę m.in. z firmą Live Nation organizującą trasy koncertowe). Największe wydarzenia, na które dystrybuował bilety, to Mistrzostwa Europy siatkarzy, Open’er Festival i The World Games i gala GSW na PGE Narodowym.

Zysk ze sprzedaży minimalnie w górę

Koszty operacyjne eBilet Polska w ub.r. wyniosły 147,11 mln zł, co wobec 133,14 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 10,5 proc. Zdecydowanie najwięcej firma wydaje na usługi obce - nakłady w tym zakresie wzrosły ze 129,35 do 142,31 mln zł.

Z kole wydatki na wynagrodzenia poszły w górę z 2,72 do 3,37 mln zł. W firmie było zatrudnionych 33 pracowników.

Zysk firmy ze sprzedaży wzrósł nieznacznie - z 3,04 do 3,08 mln zł. Mocno zmalały natomiast koszty aktualizacji wartości aktywów niefinansowych (ze 170,9 do 31 tys. zł), a wzrosły wpływy z odsetek (z 55,4 do 101 tys. zł). W efekcie zysk brutto spółki zwiększył się z 1,52 do 1,94 mln zł, a zysk netto - z 870,5 do 1,23 mln zł.

Jedynym udziałowcem eBilet Polska jest cypryjska spółka Bola Investments Limited. Z zeszłorocznego zysku 527,6 tys. zł przeznaczono na pokrycie strat z wcześniejszych lat, a 706,1 tys. zł na dywidendę.

eBilet zauważa konkurencję ze strony Ticketmaster

W dokumentach eBilet Polska złożonych w KRS wśród czynników ryzyka wymieniono rosnącą konkurencją. Firma zwróciła uwagę, że w 2014 roku działalność w Polsce zaczął koncern biletowy Ticketmaster (powiązany kapitałowo z Live Nation), który w ub.r. przejął trzecią pod względem wielkości spółkę na naszym rynku biletowym spółkę Ticketpro.

- Jednocześnie powstało wiele małych firm biletowych obsługujących sprzedaż biletów na mniejsze wydarzenia - zaznaczono w sprawozdaniu eBiletu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eBilet Polska: wpływy wzrosły ze 136,2 do 150 mln zł, a zysk z 870 tys. do 1,23 mln zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
"eBilet donikąd" Wprost
"Piotr Krupa stracił warte kilkadziesiąt milionów złotych udziały w firmie, którą założył. I mimo korzystnych wyroków sądów do dziś nie odzyskał pieniędzy." Wprost 3 kwietnia 2016
odpowiedź
User
"eBilet donikąd" Wprost
"W zasadzie jeden z pierwszych udanych polskich start-upów. Portal eBilet.pl zaczął zarabiać pieniądze i zarabia nadal. Według różnych wycen jest wart kilkadziesiąt milionów złotych. Piotr powinien być dość bogatym człowiekiem. Ale dziś jest bankrutem, który walczy, żeby odzyskać przejęte przez wspólników udziały w firmie i swoje pieniądze. To, że przejęto je niesłusznie, już wiadomo. Tak orzekły prawomocnie sądy, do których się odwołał kilka lat temu."
odpowiedź
User
"eBilet donikąd" Wprost
"Kłopoty zaczęły się w 2008 r. Piotr Krupa nie był w stanie sam finansować rozwijającego się portalu. Sprzedał mieszkanie, aby mieć fundusze na rozwój. I szukał wspólnika."
"Równolegle znajomy dziennikarz skontaktował go z dwoma starszymi panami z firmy Future Invest, którzy szukali obiecującego przedsięwzięcia do inwestycji. Żeby nowi wspólnicy mogli zainwestować, najpierw Piotr Krupa musiał przenieść swój portal eBilet do nowej spółki eBilet."
odpowiedź