SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

eBilet Polska: wpływy wzrosły ze 136,2 do 150 mln zł, a zysk z 870 tys. do 1,23 mln zł

W ub.r. firma eBilet Polska, dystrybuująca bilety na wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe, zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 10,3 proc. do 150,19 mln zł oraz zysku netto z 870,5 tys. zł do 1,23 mln zł.

Article

eBilet Polska sprzedaje bilety w swoim serwisie eBilet.pl, a także współpracuje ze sieciami stacjonarnych punktów sprzedaży (m.in. Empik i Media Markt) oraz różnymi witrynami internetowymi. W sprawozdaniu złożonym w KRS firma opisuje, że realizuje kompleksową obsługę transakcji internetowych związanych ze sprzedażą biletów i obsługą klienta, a także działania z zakresu marketingu, logistyki oraz obsługi imprez.

W ub.r. eBilet Polska rozszerzał współpracę z organizatorami imprez rozrywkowych (zaczął współpracę m.in. z firmą Live Nation organizującą trasy koncertowe). Największe wydarzenia, na które dystrybuował bilety, to Mistrzostwa Europy siatkarzy, Open’er Festival i The World Games i gala GSW na PGE Narodowym.

Zysk ze sprzedaży minimalnie w górę

Koszty operacyjne eBilet Polska w ub.r. wyniosły 147,11 mln zł, co wobec 133,14 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 10,5 proc. Zdecydowanie najwięcej firma wydaje na usługi obce - nakłady w tym zakresie wzrosły ze 129,35 do 142,31 mln zł.

Z kole wydatki na wynagrodzenia poszły w górę z 2,72 do 3,37 mln zł. W firmie było zatrudnionych 33 pracowników.

Zysk firmy ze sprzedaży wzrósł nieznacznie - z 3,04 do 3,08 mln zł. Mocno zmalały natomiast koszty aktualizacji wartości aktywów niefinansowych (ze 170,9 do 31 tys. zł), a wzrosły wpływy z odsetek (z 55,4 do 101 tys. zł). W efekcie zysk brutto spółki zwiększył się z 1,52 do 1,94 mln zł, a zysk netto - z 870,5 do 1,23 mln zł.

Jedynym udziałowcem eBilet Polska jest cypryjska spółka Bola Investments Limited. Z zeszłorocznego zysku 527,6 tys. zł przeznaczono na pokrycie strat z wcześniejszych lat, a 706,1 tys. zł na dywidendę.

eBilet zauważa konkurencję ze strony Ticketmaster

W dokumentach eBilet Polska złożonych w KRS wśród czynników ryzyka wymieniono rosnącą konkurencją. Firma zwróciła uwagę, że w 2014 roku działalność w Polsce zaczął koncern biletowy Ticketmaster (powiązany kapitałowo z Live Nation), który w ub.r. przejął trzecią pod względem wielkości spółkę na naszym rynku biletowym spółkę Ticketpro.

- Jednocześnie powstało wiele małych firm biletowych obsługujących sprzedaż biletów na mniejsze wydarzenia - zaznaczono w sprawozdaniu eBiletu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eBilet Polska: wpływy wzrosły ze 136,2 do 150 mln zł, a zysk z 870 tys. do 1,23 mln zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
"eBilet donikąd" Wprost
"Piotr Krupa stracił warte kilkadziesiąt milionów złotych udziały w firmie, którą założył. I mimo korzystnych wyroków sądów do dziś nie odzyskał pieniędzy." Wprost 3 kwietnia 2016
odpowiedź
User
"eBilet donikąd" Wprost
"W zasadzie jeden z pierwszych udanych polskich start-upów. Portal eBilet.pl zaczął zarabiać pieniądze i zarabia nadal. Według różnych wycen jest wart kilkadziesiąt milionów złotych. Piotr powinien być dość bogatym człowiekiem. Ale dziś jest bankrutem, który walczy, żeby odzyskać przejęte przez wspólników udziały w firmie i swoje pieniądze. To, że przejęto je niesłusznie, już wiadomo. Tak orzekły prawomocnie sądy, do których się odwołał kilka lat temu."
odpowiedź
User
"eBilet donikąd" Wprost
"Kłopoty zaczęły się w 2008 r. Piotr Krupa nie był w stanie sam finansować rozwijającego się portalu. Sprzedał mieszkanie, aby mieć fundusze na rozwój. I szukał wspólnika."
"Równolegle znajomy dziennikarz skontaktował go z dwoma starszymi panami z firmy Future Invest, którzy szukali obiecującego przedsięwzięcia do inwestycji. Żeby nowi wspólnicy mogli zainwestować, najpierw Piotr Krupa musiał przenieść swój portal eBilet do nowej spółki eBilet."
odpowiedź
User
"eBilet donikąd" Wprost
"Od tego czasu założyciel portalu bezskutecznie stara się o zabezpieczenie swojego majątku w XX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Warszawie na Czerniakowskiej. W czerwcu 2015 r., wbrew faktom, sąd odrzucił jego wniosek bez merytorycznego uzasadnienia. Odwołał się. Po pół roku sąd apelacyjny przyznał mu rację, ale nie nakazał zabezpieczenia majątku, tylko przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Sąd okręgowy ponownie wniosek odrzucił. Oczywiście Krupa się odwoła po raz kolejny. Jak zawsze. Wszystko zgodnie z prawem. I minie kolejne pół roku. Powoli i z przygodami toczą się też sprawy o odszkodowania za przejęcie portalu. W tym czasie dawni wspólnicy przenieśli cały portal eBilet do następnej spółki, a własność tej nowej spółki na Cypr. Oryginalna spółka eBilet stała się wydmuszką."
odpowiedź