SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Edelman: darmowe narzędzia do wyszukiwania social media influencers

Agencja Edelman wprowadziła na rynek narzędzi BlogLevel i TweetLevel do wyszukiwania i monitorowania liderów opinii w blogosferze i na platformie Twitter.

Edelman: darmowe narzędzia do wyszukiwania social media influencers

Edelman zaprezentował rozwiązanie BlogLevel oraz wersję 2.0 rozwiązania TweetLevel. To bezpłatne narzędzia umożliwiające identyfikowanie osób (tzw. social media influencers) wywierających największy wpływ na uczestników wybranych społeczności w social media. Narzędzie TweetLevel wyszukuje wpływowych użytkowników w serwisie Twitter, natomiast BlogLevel realizuje to samo zadanie w blogosferze.

Oba narzędzia oferują, niezależnie od języka i kraju, analizę danych przy wykorzystaniu opatentowanego algorytmu śledzącego i oceniającego blogerów oraz tweeterów na podstawie wywieranego przez nich wpływu. Weryfikacja odbywa się przy użyciu 40 różnych wskaźników. Osoby oceniane najwyżej to według metodologii Edelmana tzw. "idea starters" - twórcy oryginalnych koncepcji, które są podchwytywane przez "amplifiers" - osoby, które wzmacniają i rozprzestrzeniają dyskusję.

Agencja opracowała narzędzia z myślą o użytku wewnętrznym, a zarówno algorytm, jak i same narzędzia zostały powszechnie udostępnione.

Wersje beta BlogLevel i TweetLevel zostały poddane testom przez ponad 400 osób (w tym profesorów uczelni wyższych, analityków branżowych, specjalistów ds. marketingu, dziennikarzy i specjalistów ds. zarządzania markami), które wykorzystały je w celu śledzenia wpływowych użytkowników dyskutujących na różne tematy, zakresu zainteresowania określonym tematem i liczby powiązanych z nim komentarzy, dialogu między użytkownikami i treści, którymi się dzielą, a także tematów omawianych przez poszczególnych blogerów i tweeterów, jak również wpływu, który wywierają oraz czynników wywierających wpływ na nich samych.

Więcej informacji o narzędziach BlogLevel i TweetLevel można znaleźć tutaj (często zadawane pytania) i tutaj (prezentacja instruktarzowa).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edelman: darmowe narzędzia do wyszukiwania social media influencers

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl