SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN zaprzecza, że Edward Miszczak ma przejść na emeryturę

W marcu Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN ma przejść na emeryturę. Ma go zastąpić Lidia Kazen, która jest dyrektor programową TTV - podał serwis Pudelek. TVN dementuje te informacje.

Edward Miszczak, fot. TVNArticle

Jak informowaliśmy w drugiej połowie grudnia z zarządu spółki Discovery Polska odeszła  Katarzyna Kieli, jej miejsce zajął Grzegorz Ziółkowski. Natomiast Edward Miszczak w październiku 2020 roku w związku z odejściem Piotra Koryckiego przestał w TVN pełnić funkcję wiceprezesa, pozostaje w zarządzie firmy, dołączył też do zarządu jej spółki zależnej Green Content.

Edward Miszczak od wielu lat pełni też w TVN funkcję dyrektora programowego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Edward Miszczak idzie na emeryturę? TVN dementuje

W środę Pudelek podał, że  Edward Miszczak w marcu ma przejść na emeryturę. Miałaby go zastąpić Lidia Kazen, która jest dyrektor programową TTV.

TVN zaprzecza. - Informacje na temat przejścia dyrektora Edwarda Miszczaka na emeryturę w marcu są nieprawdziwe. Dotycząca go zmiana w strukturze, która nastąpiła wiele miesięcy temu ma charakter wyłącznie formalny. W zarządzie TVN S.A. nie ma obecnie funkcji prezesa, stąd też nie może być stanowiska wiceprezesa. Faktyczny zakres odpowiedzialności Edwarda Miszczaka nie uległ zmianie - informuje biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

Miszczak w TVN od ponad 20 lat

Edward Miszczak jest związany z Grupą TVN od drugiej połowy lat 90. Od wielu lat jest dyrektorem programowym, obecnie odpowiada za opracowywanie ramówki stacji TVN, nadzór nad pracami scenariuszowymi, udział w produkcji filmowej w zakresie prac producenckich, a także nadzór twórczy nad kanałami TVN Style, TVN Turbo, iTVN.

Od 2012 roku Miszczak jest w zarządzie TVN, w latach 2004-2009 był już wiceprezesem firmy. Wiosną 2019 r. został członkiem zarządu należącej do TVN spółki Stavka nadającej TTV, a w listopadzie ub.r. - członkiem zarządu należącej do Discovery Polska spółki Green Content nadającej Metro.

W październiku ub.r., wraz z odejściem z TVN prezesa Piotra Koryckiego, Edward Miszczak przestał pełnił funkcję wiceprezesa.

- Edward Miszczak jest członkiem zarządu firmy, dyrektorem programowym a jego faktyczny zakres odpowiedzialności nie uległ zmianie - zapewniał wtedy Marcin Barcz, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery.

Przed pracą w TVN Edward Miszczak był związany z RMF FM, m.in. jako wiceprezes.

Zmiany w zarządzie i dyrekcji TVN

Prezes TVN Piotr Korycki pożegnał się z firmą w październiku ub.r. Jego stanowisko zlikwidowano, natomiast obowiązki przejęła Katarzyna Kieli. Równocześnie z TVN rozstali się członkowie zarządu Maciej Maciejowski (odpowiadał za pion internetowy) i Tomasz Marszałł (nadzorował marketing).

Członkami zarządu TVN oprócz Katarzyny Kieli i Edwarda Miszczaka są Piotr Tyborowicz (od jesieni 2012 roku), Dorota Żurkowska-Bytner, Agnieszka Trysła i Rafał Ogrodnik (od połowy 2018 roku), Marcin Barcz (od początku 2019 roku), Dominika Stępińska-Duch (od połowy 2019 roku) oraz Michał Samul (od końcówki 2019 roku).

W grudniu z firmą pożegnały się dyrektor kanałów lifestylowych Małgorzata Łupina (po 20 latach pracy) oraz szefowa internetowego Magazynu TVN24 Aleksandra Majda (będzie wiceszefową komunikacji społecznej w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy).

Ponadto Grupa TVN Grupa Discovery zwolniła ok. 30 osób, m.in. z biura reklamy TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

W 2019 roku TVN osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 5 proc. do 2,07 mld zł oraz wyniku netto ze 157,71 mln zł straty do 540,57 mln zł zysku. Firma na koniec roku zatrudniała 1,6 tys. osób, zwiększyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i badania.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 7,49 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN zaprzecza, że Edward Miszczak ma przejść na emeryturę

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edward
Delikatny artykuł.Pudelek wiecej info o zwolnieniach i sprzedaży
odpowiedź
User
Bystry
Zwróćcie uwagę na formę dementi, odnosi się do „przejścia na emeryturę w marcu”.

Pewnie ogłosi przejście na emeryturę w ostatni dzień lutego lub w kwietniu.
odpowiedź
User
Jurek
A to, ze TVN ma kupić Disney?
odpowiedź