SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN zaprzecza, że Edward Miszczak ma przejść na emeryturę

W marcu Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN ma przejść na emeryturę. Ma go zastąpić Lidia Kazen, która jest dyrektor programową TTV - podał serwis Pudelek. TVN dementuje te informacje.

Edward Miszczak, fot. TVN Article

Jak informowaliśmy w drugiej połowie grudnia z zarządu spółki Discovery Polska odeszła  Katarzyna Kieli, jej miejsce zajął Grzegorz Ziółkowski. Natomiast Edward Miszczak w październiku 2020 roku w związku z odejściem Piotra Koryckiego przestał w TVN pełnić funkcję wiceprezesa, pozostaje w zarządzie firmy, dołączył też do zarządu jej spółki zależnej Green Content.

Edward Miszczak od wielu lat pełni też w TVN funkcję dyrektora programowego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Edward Miszczak idzie na emeryturę? TVN dementuje

W środę Pudelek podał, że  Edward Miszczak w marcu ma przejść na emeryturę. Miałaby go zastąpić Lidia Kazen, która jest dyrektor programową TTV.

TVN zaprzecza. - Informacje na temat przejścia dyrektora Edwarda Miszczaka na emeryturę w marcu są nieprawdziwe. Dotycząca go zmiana w strukturze, która nastąpiła wiele miesięcy temu ma charakter wyłącznie formalny. W zarządzie TVN S.A. nie ma obecnie funkcji prezesa, stąd też nie może być stanowiska wiceprezesa. Faktyczny zakres odpowiedzialności Edwarda Miszczaka nie uległ zmianie - informuje biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

Miszczak w TVN od ponad 20 lat

Edward Miszczak jest związany z Grupą TVN od drugiej połowy lat 90. Od wielu lat jest dyrektorem programowym, obecnie odpowiada za opracowywanie ramówki stacji TVN, nadzór nad pracami scenariuszowymi, udział w produkcji filmowej w zakresie prac producenckich, a także nadzór twórczy nad kanałami TVN Style, TVN Turbo, iTVN.

Od 2012 roku Miszczak jest w zarządzie TVN, w latach 2004-2009 był już wiceprezesem firmy. Wiosną 2019 r. został członkiem zarządu należącej do TVN spółki Stavka nadającej TTV, a w listopadzie ub.r. - członkiem zarządu należącej do Discovery Polska spółki Green Content nadającej Metro.

W październiku ub.r., wraz z odejściem z TVN prezesa Piotra Koryckiego, Edward Miszczak przestał pełnił funkcję wiceprezesa.

- Edward Miszczak jest członkiem zarządu firmy, dyrektorem programowym a jego faktyczny zakres odpowiedzialności nie uległ zmianie - zapewniał wtedy Marcin Barcz, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery.

Przed pracą w TVN Edward Miszczak był związany z RMF FM, m.in. jako wiceprezes.

Zmiany w zarządzie i dyrekcji TVN

Prezes TVN Piotr Korycki pożegnał się z firmą w październiku ub.r. Jego stanowisko zlikwidowano, natomiast obowiązki przejęła Katarzyna Kieli. Równocześnie z TVN rozstali się członkowie zarządu Maciej Maciejowski (odpowiadał za pion internetowy) i Tomasz Marszałł (nadzorował marketing).

Członkami zarządu TVN oprócz Katarzyny Kieli i Edwarda Miszczaka są Piotr Tyborowicz (od jesieni 2012 roku), Dorota Żurkowska-Bytner, Agnieszka Trysła i Rafał Ogrodnik (od połowy 2018 roku), Marcin Barcz (od początku 2019 roku), Dominika Stępińska-Duch (od połowy 2019 roku) oraz Michał Samul (od końcówki 2019 roku).

W grudniu z firmą pożegnały się dyrektor kanałów lifestylowych Małgorzata Łupina (po 20 latach pracy) oraz szefowa internetowego Magazynu TVN24 Aleksandra Majda (będzie wiceszefową komunikacji społecznej w Zarządzie Zieleni m.st. Warszawy).

Ponadto Grupa TVN Grupa Discovery zwolniła ok. 30 osób, m.in. z biura reklamy TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

W 2019 roku TVN osiągnął wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 5 proc. do 2,07 mld zł oraz wyniku netto ze 157,71 mln zł straty do 540,57 mln zł zysku. Firma na koniec roku zatrudniała 1,6 tys. osób, zwiększyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i badania.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 7,49 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN zaprzecza, że Edward Miszczak ma przejść na emeryturę

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edward
Delikatny artykuł.Pudelek wiecej info o zwolnieniach i sprzedaży
38 1
odpowiedź
User
Bystry
Zwróćcie uwagę na formę dementi, odnosi się do „przejścia na emeryturę w marcu”.

Pewnie ogłosi przejście na emeryturę w ostatni dzień lutego lub w kwietniu.
37 0
odpowiedź
User
Jurek
A to, ze TVN ma kupić Disney?
42 0
odpowiedź