SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Edwin Bendyk za Aleksandra Smolara prezesem Fundacji Batorego, w zarządzie Szymon Gutkowski

Szef działu naukowego „Polityki” Edwin Bendyk zastąpił Aleksandra Smolara na stanowisku prezesa Fundacji im. Stefana Batorego. Do zarządu został powołany Szymon Gutkowski, członek zarządu i współwłaściciel agencji reklamowej DDB Warszawa.

Edwin Bendyk Article

O zmianach we władzach zdecydowała rada Fundacji im. Stefana Batorego. Z funkcji jej przewodniczącego po 11 latach zrezygnował prof. Marcin Król, na nowego przewodniczącego członkowie rady powołali socjologa prof. Andrzeja Rycharda, został wybrany na trzyletnią kadencję.

Z kolei ze stanowiska prezesa zrezygnował Aleksander Smolar, który zajmował je od 1991 roku. Rada fundacji na prezesa wybrała szef działu naukowego „Polityki” Edwin Bendyk, który w zarządzie fundacji jest od sierpnia 2018 roku.

Bendyk z „Polityką” jest związany od ponad dwóch dekad, zajmuje się problematyką cywilizacyjną, cyfryzacji i ekologii. Napisał też kilka książek, w br. ukazała się „W Polsce czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”.

Jest wykładowcą w Collegium Civitas (jest tam szefem Ośrodka Badań nad Przyszłością) i Centrum Nauk Społecznych PAN. Od 10 lat jest członkiem rady Fundacji Nowoczesna Polska, a od siedmiu lat - rady programowej Zielonego Instytutu. W 2016 został członkiem rady Fundacji Teatr 21, na początku 2018 roku - rady Fundacji im Stanisława Brzozowskiego (wydającej im. „Krytykę Polityczną”), a w październiku 2018 roku - rady Fundacji Tygodnika Polityk.a

Do zarządu Fundacji Batorego ponownie zostali wybrani Anna Materska-Sosnowska (politolożka, wykładowczyni na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego) i dr. hab. Mikołaj Cześnik (socjolog, politolog, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych SWPS).

Do zarządu po czterech latach przerwy wrócił natomiast marketingowiec Szymon Gutkowski, poprzednio był w zarządzie fundacji w latach 2008-2016. Gutkowski jest współwłaścicielem, członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym agencji reklamowej DDB Warszawa, od pięciu lat jest jednym z fundatorów Fundacji Projekt: Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Edwin Bendyk za Aleksandra Smolara prezesem Fundacji Batorego, w zarządzie Szymon Gutkowski

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aleks
No proszę, nowy namiestnik Sorosa w Polsce. Ale chyba tylko tymczasowy - grzeje stołek dla "apolitycznego inaczej RPO" Bodnara, wiernego pieska Sorosa od szczeniaczka
25 15
odpowiedź
User
Sara
To już niedługo zobaczymy Gutkowskiego na spotkaniu grupy Bildenberg.
18 4
odpowiedź
User
Fer
Mam nadzieję że to dobry eskimos
13 2
odpowiedź