SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Edwin Bendyk za Aleksandra Smolara prezesem Fundacji Batorego, w zarządzie Szymon Gutkowski

Szef działu naukowego „Polityki” Edwin Bendyk zastąpił Aleksandra Smolara na stanowisku prezesa Fundacji im. Stefana Batorego. Do zarządu został powołany Szymon Gutkowski, członek zarządu i współwłaściciel agencji reklamowej DDB Warszawa.

Edwin BendykArticle

O zmianach we władzach zdecydowała rada Fundacji im. Stefana Batorego. Z funkcji jej przewodniczącego po 11 latach zrezygnował prof. Marcin Król, na nowego przewodniczącego członkowie rady powołali socjologa prof. Andrzeja Rycharda, został wybrany na trzyletnią kadencję.

Z kolei ze stanowiska prezesa zrezygnował Aleksander Smolar, który zajmował je od 1991 roku. Rada fundacji na prezesa wybrała szef działu naukowego „Polityki” Edwin Bendyk, który w zarządzie fundacji jest od sierpnia 2018 roku.

Bendyk z „Polityką” jest związany od ponad dwóch dekad, zajmuje się problematyką cywilizacyjną, cyfryzacji i ekologii. Napisał też kilka książek, w br. ukazała się „W Polsce czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”.

Jest wykładowcą w Collegium Civitas (jest tam szefem Ośrodka Badań nad Przyszłością) i Centrum Nauk Społecznych PAN. Od 10 lat jest członkiem rady Fundacji Nowoczesna Polska, a od siedmiu lat - rady programowej Zielonego Instytutu. W 2016 został członkiem rady Fundacji Teatr 21, na początku 2018 roku - rady Fundacji im Stanisława Brzozowskiego (wydającej im. „Krytykę Polityczną”), a w październiku 2018 roku - rady Fundacji Tygodnika Polityk.a

Do zarządu Fundacji Batorego ponownie zostali wybrani Anna Materska-Sosnowska (politolożka, wykładowczyni na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego) i dr. hab. Mikołaj Cześnik (socjolog, politolog, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych SWPS).

Do zarządu po czterech latach przerwy wrócił natomiast marketingowiec Szymon Gutkowski, poprzednio był w zarządzie fundacji w latach 2008-2016. Gutkowski jest współwłaścicielem, członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym agencji reklamowej DDB Warszawa, od pięciu lat jest jednym z fundatorów Fundacji Projekt: Polska.

Dołącz do dyskusji: Edwin Bendyk za Aleksandra Smolara prezesem Fundacji Batorego, w zarządzie Szymon Gutkowski

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aleks
No proszę, nowy namiestnik Sorosa w Polsce. Ale chyba tylko tymczasowy - grzeje stołek dla "apolitycznego inaczej RPO" Bodnara, wiernego pieska Sorosa od szczeniaczka
odpowiedź
User
Sara
To już niedługo zobaczymy Gutkowskiego na spotkaniu grupy Bildenberg.
odpowiedź
User
Fer
Mam nadzieję że to dobry eskimos
odpowiedź