SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Edyta Sadowska odchodzi z Ringier Axel Springer Polska. „ Jest doskonałym menedżerem, nic dziwnego, że chce się rozwijać”

Edyta Sadowska spędziła w grupie Ringier Axel Springer Polska kilkanaście lat, jest doskonałym menedżerem, nic dziwnego, że chce się rozwijać, wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie w nowym kontekście zawodowym - uważa Marek Sowa, były prezes RASP. Bartosz Hojka, prezes Agory, docenia sukcesy Sadowskiej na polu cyfryzacji wydawnictwa.

Edyta Sadowska, prezes ITI Neovision, właściciela nc+ Edyta Sadowska, prezes ITI Neovision, właściciela nc+

Kilka dni temu Edyta Sadowska ogłosiła, że żegna się z firmą na własną prośbę, z zamiarem podjęcia nowych wyzwań zawodowych. - Decyzja o odejściu z Grupy Onet-RAS Polska nie była łatwa, ale chcę podjąć nowe wyzwania. Spółka i ludzie, z którymi dane mi było pracować pozostaną mi bardzo bliskie. Przez 12 lat pracy w spółce moim głównym celem było zbudowanie silnych zespołów i wzrost konkurencyjności naszej działalności - komentowała.

W latach 2006-2012 Sadowska była w Axel Springer Polska dyrektorem finansowym, a na początku 2012 roku została prezesem Ringier Axel Springer Polska. Była też członkiem powołanego w połowie 2014 roku wspólnego kierownictwa spółek Ringier Axel Springer Polska i Grupa Onet. Zapytana przez Wirtualnemedia.pl, jak planuje dalszą karierę zawodową, odpowiada tylko: - Niestety w związku z umową z moim nowym pracodawcą nie mogę dzisiaj ujawnić dalszych planów zawodowych. Poinformuję o nich na początku roku.

Branża komentuje decyzję Sadowskiej dość oszczędnie. Większość szefów spółek medialnych nie chciała się wypowiadać na ten temat. Marek Sowa, obecnie szef Golf Channel Polska, a w przeszłości wieloletni prezes UPC Polska, były prezes Agory i Axel Springer Polska, zwraca uwagę na to, że decyzja prezes Sadowskiej o odejściu z RASP „jest zrozumiała”. - Spędziła w grupie RASP kilkanaście lat, jest doskonałym menedżerem, nic dziwnego, że chce się rozwijać, wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie w nowym kontekście zawodowym. Nie wiązałbym przy tym jej odejścia z zapowiadaną przez rząd dekoncentracją mediów w Polsce. To wciąż mgławicowa ustawa, ewentualne nowe regulacje i tak będą musiały uwzględnić prawo Unii Europejskiej i realia współczesnego rynku mediów. Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że amerykański regulator (Federal Commnications Commission) właśnie poluzował archaiczne przepisy antykoncentracyjne, wskazując na powszechną cyfryzację rynku mediów i dominującą pozycję internetowych gigantów, takich jak Facebook czy Google - mówi Sowa dla Wirtualnemedia.pl.

Z kolei Bartosz Hojka, prezes Agory, podkreśla w komentarzu dla nas, że Edyta Sadowska od chwili objęcia stanowiska prezesa Axel Springer w Polsce „intensywnie pracowała nad przyspieszeniem transformacji cyfrowej wydawnictwa”. - Osiągnęła na tym trudnym polu niemałe sukcesy. Jednocześnie wzmacniała też portfolio drukowanych tytułów, m.in. odbudowując pozycję "Newsweeka" na rynku tygodników opinii w Polsce. Co ważne, potrafiła znaleźć jeszcze czas i energię, by angażować się w różnorodne akcje społeczne i charytatywne, pokazując wielkie serce. Mam nadzieję, że będziemy jeszcze mieć okazję do współpracy oraz że dzięki swoim kompetencjom i umiejętnościom Edyta Sadowska dalej będzie wspierać rozwój rynku mediów w Polsce.

Od początku przyszłego roku za zarządzanie portfolio prasowym Grupie Onet-RAS Polska będzie odpowiadał Marcin Biegluk, który obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora zarządzającego tym pionem. Będzie kierował obszarem wydawniczym, produkcją i dystrybucją tytułów „Fakt”, „Newsweek Polska”, „Forbes”, „Przegląd Sportowy”, „Auto Świat” i „Komputer Świat”.

Według danych ZKDP tytuły prasowe wydawane przez Ringier Axel Springer Polska w ub.r. zanotowały łączną sprzedaż wynoszącą 106,9 mln egz., o 8,14 proc. mniej niż rok wcześniej. Z kolei serwisy i aplikacje internetowe Grupy Onet-RAS Polska w październiku br. miały 21,23 mln realnych użytkowników i 2,96 mld odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: Edyta Sadowska odchodzi z Ringier Axel Springer Polska. „ Jest doskonałym menedżerem, nic dziwnego, że chce się rozwijać”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wuj dobra rada
Towarzystwo wzajemnej adoracji. Po nieudanych projektach w Agorze czy WP wywala sie szeregowych pracownikow, i tak najczesciej zatrudnionych na smieciowkach lub dzialalnosci, ale "dyrektorzy" obsadzeni po znajomosci nie robia nic a i za bledne decyzje nie ponosza zadnych konsekwencji. W ciagu ostatnich 6 lat zrspol gezety.pl sciagnal ten portal ponizej dna. Zaprzepascili jedyna rzecz, ktora byla tam warta swieczki - dobre treści
0 0
odpowiedź
User
Wuj dobra rada
O GW nie wspomne, bo to masakra i totalny upadek. O gdzie sa jakies konsekwencje dla Wujcow, Wójcikow, Stremskich, Bartkowiakow? Wywala sie setki ludzi, nie slucha nikogo - to ci panowie odpowiadaja za porazki z ostatnich 4 lat. Zero odpowiedzialnosci, praca po znajomosci. Powodzenia na tonacym okrecie
0 0
odpowiedź
User
Gosv
To lizusow może gdzies zabierze. Faktycznie Adoracja wzajemna jak są tacy świetni to najwyższy czas zarządzać własnym biznesem a nie nieswoimi pieniędzmi... Tak najprościej.
0 0
odpowiedź