SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa Friza mniej reklamowa. Podwoiła sprzedaż, chce mocniej wyjść za granicę

W ub.r. przychody influencerskiej Ekipa Holding, za którą stoi Karol „Friz” Wiśniewski, poszły w górę o 107 proc. do 55,58 mln zł, a zysk netto poszybował z 1,25 do 9,17 mln zł. - Ekipa Management to dla nas nadal najważniejsza spółka, ale dążymy do tego aby sfinalizować projekty w innych spółkach i efekty tego powinny być w najbliższym czasie widoczne - zapowiada prezes firmy Łukasz Wojtyca.

Łukasz Wojtyca i Karol "Friz" Wiśniewski, fot. materiały prasowe Ekipa HoldingŁukasz Wojtyca i Karol

Przychody Ekipa Holding z usług (m.in. reklam przy treściach publikowanych w mediach społecznościowych) zwiększyły się z 22,64 do 36,37 mln zł, a te ze sprzedaży towarów i materiałów (m.in. odzieży i gadżetów w sklepie internetowym Ekipatonosi) podskoczyły z 2,73 do 19,3 mln zł.

- Miniony rok był dla nas bardzo dobry. Zrealizowaliśmy wiele projektów influencerskich, które okazały się wielkimi sukcesami. W samym holdingu też zaszło sporo zmian, wzmocniliśmy strukturę zarządczą i dołączyły do nas nowe osoby. Osiągnięte wyniki finansowe są przejawem dobrego kierunku, który obraliśmy i nim podążamy - komentuje w komunikacie Łukasz Wojtyca, prezes Ekipa Holding

CZYTAJ TEŻ: Ekipa chce mieć własne studia i magazyn. 6 mln zł za działkę

Odpowiadająca za usługi reklamowe spółka zależna Ekipa Management w ub.r. zarobiła na czysto 3,34 mln zł. Zysk netto spółki Ekipatonosi wyniósł 1,61 mln zł, a Ekipa Inwestments ASI - 2,82 mln zł. Natomiast zajmująca się produkcją filmów i seriali Laniakea Pictures zanotowała 810,6 tys. zł straty netto, produkująca gry mobilne GGbay - 274,1 tys. zł, a uruchomiona wiosną ub.r. Essa - 473,1 tys. zł.

Ekipa Holding z 9,2 mln zł zysku netto

Koszty operacyjne Ekipa Holding zwiększyły się w ub.r. znacznie słabiej od przychodów - o 89,3 proc. do 45,81 mln zł. Stanowiącej zdecydowaną większość wydatki na usługi obce poszły w górę z 14,89 do 30,84 mln zł. W roku 2023 firma zatrudniała 11,6 pracowników na etatach oraz współpracowała ze 130 osobami na umowach cywilnoprawnych i B2B.

Skokowy wzrost pozostałych wpływów operacyjnych, z 425,1 tys. do 3,69 mln zł, wynika głównie z 3,15 mln zł zanotowanych w ub.r. z wyceny posiadanych instrumentów finansowych. Z kolei na 4,21 mln zł pozostałych wydatków operacyjnych (rok wcześniej wyniosły 465,8 tys. zł) złożyło się przede wszystkim 2,68 mln zł amortyzacji wartości firmy i 1,08 mln zł ujemnej wartości niefinansowych aktywów trwałych, które sprzedano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Całoroczny zysk operacyjny Ekipa Holding poszedł w górę z 2,6 do 9,24 mln zł, a zysk netto - z 1,25 do 9,17 mln zł. Firma ma za sobą pięć kwartałów z rzędu z dodatnią rentownością netto, ostatni raz stratę zanotowała w trzecim kwartale 2022 roku (1,5 mln zł).

W samym czwartym kwartale ub.r. Ekipa Holding wypracowała 22,46 mln zł przychodów i 4,25 mln z zysku netto. - Ekipa Management to dla nas nadal najważniejsza spółka, ale dążymy do tego aby sfinalizować projekty w innych spółkach i efekty tego powinny być w najbliższym czasie widoczne. Dzięki temu zdywersyfikujemy źródła dochodu oraz wzmocnieniu ulegnie nasz międzynarodowy charakter działalności - zapowiada Łukasz Wojtyca.

Ekipa Holding na bocznym rynku warszawskiej giełdy pojawiła się wiosną 2022 roku, poprzez tzw. odwrotne przejęcie spółki wcześniej tam notowanej. Przez minione 12 miesięcy jej kurs zmalał o 22 proc. W środę zaraz po otwarciu notowań rósł o ok. 4 proc. do 3,44 zł.

Przy takiej cenie kapitalizacja Ekipa Holding wynosi 140,4 mln zł. Jej największym inwestorem jest Karol „Friz” Wiśniewski z 41,21 proc. walorów. Do Łukasza Wojtycy należy 19,68 proc., a do  firmy inwestycyjnej JR Holding - 13,43 proc.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Friza mniej reklamowa. Podwoiła sprzedaż, chce mocniej wyjść za granicę

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Internauta
Za granicę? Chyba do polonii tylko.
odpowiedź
User
Vin koło
Spoko, zaraz powinno być te 250 milionów czy ile tam prognozowali
odpowiedź
User
Boomer
Kto to jest ? a net mam od 2008.
odpowiedź