SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa zaczyna inwestować w startupy, pozyskała ponad 9 mln zł

Influencerska Ekipa Holding poprzez spółkę zależną zapowiada inwestycje w startupy na wczesnym etapie rozwoju z branży technologii, mediów i e-commerce. Na razie zainwestowała w drogerię internetową Horex, a sama ze sprzedaży udziałów pozyskała 9,3 mln zł.

Członkowie youtube'owej Ekipy, fot. screen z InstagramaArticle

Spółka Ekipa Investments ASI została zarejestrowana na początku ub.r. Pod koniec czerwca Ekipa Holding, poinformowała w komunikacie giełdowym, że za 4,87 mln zł objęła 56 jej nowych udziałów, w efekcie będzie mieć walory stanowiące 52,4 proc. kapitału.

Teraz firma w komunikacie prasowym podaje, że Ekipa Investments ASI łącznie pozyskała od inwestorów 9,3 mln zł ze sprzedaży udziałów. Nie wskazano, które ani ile innych podmiotów zainwestowało w spółkę.

Zebrany kapitał Ekipa Investments ASI chce przeznaczyć na inwestycje w firmy z branży nowych technologii i mediów, rozrywki oraz e-commerce, które mogą osiągnąć synergie z Ekipa Holding. Jest zainteresowana startupami na wczesnym etapie rozwoju (pre-seed i seed), na pojedynczy projekt może wyłożyć od 250 tys. zł do 1 mln zł.

- Dzięki nabytemu doświadczeniu udało nam się zbudować siatkę synergii oraz kontaktów które chcemy oferować spółkom portfelowym. Poprzez inwestycje w podmioty „zapraszamy do rodziny” wybrane projekty. Jesteśmy przekonani, że dajemy potencjalnym spółkom unikalną możliwość dołączenia do naszego ekosystemu, która w wielu wypadkach jest nawet ważniejsza niż sam kapitał - komentuje Krzysztof Misiałkiewicz, wiceprezes Ekipa Investments ASI i prezes Ekipa Holding.

- Zamierzamy rozbudowywać naszą działalność jako Ekipa Holding i dzięki posiadaniu własnego ramienia inwestycyjnego będziemy w stanie dostarczać ciekawe projekty - zapowiada.

E-drogeria Horex pierwszą inwestycją Ekipy

Ekipa Investments ASI zainwestowała już w Horex - marketplace z kosmetykami, oferujący ponad 30 tys. produktów od przeszło 1,2 tys. firm. Nie podano, jaką część udziałów ani za jaką cenę przejęła.

Podkreślono natomiast, że Horex działa w dropshippingu - nie ma własnych zapasów towarów ani pracowników realizujących zamówienia, tylko współpracuje w tym zakresie z czołowymi dystrybutorami.

- Nasza grupa cieszy się ogromną popularnością, a sukces jaki udało nam się osiągnąć jest inspiracją dla wielu osób. Chcemy zaangażować się w inwestycje promujące ciekawe pomysły, którym możemy dostarczyć znacznie więcej wartości poprzez wykorzystanie naszego doświadczenia, kontaktów i know-how - podkreśla Krzysztof Misiałkiewicz.

Ekipa Holding od dwóch miesięcy na giełdzie

Od połowy maja Ekipa Holding jest notowana na bocznym rynku warszawskiej giełdy, pojawiła się tam w efekcie tzw. odwrotnego przejęcia Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego. W ciągu dwóch miesięcy kurs spółki zmalał o prawie połowę - 20 maja wynosił 7,73 zł, a we wtorek po południu 4,31 zł.

Firma w komunikacie podkreśla, że pracuje nad swoją nową strategią rozwoju, która powinna zostać zaprezentowana w ciągu kilku tygodni.

W ub.r. Ekipa Holding osiągnęła 45,89 mln zł przychodów sprzedażowych, 12,13 mln zł zysku operacyjnego i 9,57 mln zł zysku netto. Firma zarabia m.in. z reklam sprzedaży odzieży oraz udzielania swojej marki innym produktom, m.in. lodom produkowanym przez firmę Koral.

Wiosną ub.r. hitem sprzedażowym były lody z marką Ekipa produkowane przez firmę Koral. Ich pierwsza partia natychmiast zniknęła ze sklepów, kolejne pojawiły się także w sieciach Biedronka i Lidl. Pod koniec kwietnia Koral uruchomił dodatkową linię produkcyjną, zapowiadając, że dzięki temu w ciągu doby będzie wytwarzanych milion sztuk lodów Ekipy. W lipcu ogłoszono, że firma Herlitz, wyprodukuje serię artykułów papierniczych zaprojektowanych przez członków Ekipy. Natomiast we wrześniu do sprzedaży trafiły Noranżady gazowane marki Ekipa, za ich produkcję odpowiada Krynica Vitamin.

W połowie ub.r. pojawiło się sporo zarzutów wobec działalności Ekipy, m.in. piosenek z jej „Sezon 3”, wysadzenia auta i spadku kursu Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego. Członkowie Ekipy odnieśli się do nich w obszernym materiale wideo. Weronika „Wersow” Sowa przyznała, że przez dwa lata bezprawnie korzystała z logo z sową, a Nowciax - że nie powinien kupować zabawki bezumownie wykorzystującej piosenkę Cypisa.

Wiosną br. w sklepach Biedronka pojawiły się w sprzedaży donuty pod marką Ekipa, ponadto do sprzedaży wróciły lody Ekipa.

Dołącz do dyskusji: Ekipa zaczyna inwestować w startupy, pozyskała ponad 9 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zawer
ciekawe posunięcie inwestowanie w firmy zajmujące się szerokopojętymi usługami/handlem w czasie recesji kiedy masowo kapitał jest wycofany z tego typu przedsięwzięć
odpowiedź
User
s
Ekipa spada w zasiegach - sprawdzcie sami. to ostatnie podrygi.. trup
odpowiedź
User
mike
10... 9... 8... góra dwa lata istnienia bo ludzie teraz nie kupują rzeczy które im nie są potrzebne do przetrwania kolejnego dnia. Oczywiście ileśtam osób dalej szaleje bo jak to na wojnie czy przy kryzysie biedni stają się jeszcze biedniejsi, a bogaci jeszcze bogatsi (vide Bil Gejtsovitz).
odpowiedź