SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eko-Park wprowadzał w błąd reklamami mieszkań - utrzymana kara od UOKiK-u

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o ponad 213 tys. zł kary dla spółki deweloperskiej Eko-Park z Warszawy za reklamowanie mieszkań w promocyjnych cenach, których nie było w jej ofercie, co wprowadzało potencjalnych nabywców w błąd - podał UOKiK w komunikacie.

Eko-Park wprowadzał w błąd reklamami mieszkań - utrzymana kara od UOKiK-u

Prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie dotyczy decyzji Prezesa UOKiK-u z grudnia 2010 r. Regulator stwierdził wówczas m.in., że spółka Eko-Park zamieszczała w ogólnopolskiej prasie oferty mieszkań w cenie od 9000 zł/m2, a jego postępowanie wykazało, że w ten sposób przedsiębiorca wprowadzał konsumentów w błąd, ponieważ nie posiadał w ofercie mieszkań w takiej cenie.

"Tymczasem, zgodnie z prawem, reklama, która polega na propozycji nabycia produktu po określonej cenie, bez ujawniania, że przedsiębiorca nie będzie mógł zrealizować zamówienia na oferowanych warunkach, jest uznawana za niezgodną z prawem nieuczciwą praktykę rynkową" - czytamy w komunikacie UOKiK-u.

"Sąd potwierdził stosowanie przez spółkę reklamy przynęty oraz uznał, że spółka wprowadzała konsumentów w błąd poprzez podawanie w reklamach cen netto. Ustaliliśmy, że w trakcie emisji reklam w ofercie spółki nie było mieszkań, które by spełniały warunki wskazane w ofercie prezentowanej w reklamie. Ponadto sąd potwierdził również wysokość nałożonej na Eko-Park kary w wysokości ponad 213 tys. zł" - mówi Dorota Grudzień-Barbachowska, dyrektor delegatury UOKiK-u w Warszawie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eko-Park wprowadzał w błąd reklamami mieszkań - utrzymana kara od UOKiK-u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl