SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eleven Sports Network: Janusz Pliszka prezesem, Piotr Pykel wiceprezesem

Do zarządu Eleven Sports Network dołączył kolejny menedżer Telewizji Polsat - wiceprezesem został Piotr Pykel, wicedyrektor pionu sportowego Polsatu. Natomiast Janusz Pliszka, poprzednio wiceprezes Eleven Sports Network, objął funkcję prezesa.

Piotr PykelPiotr Pykel

Piotr Pykel z Telewizją Polsat jest związany od 2006 roku. Jako wicedyrektor ds. sportu odpowiada m.in. za pozyskiwanie praw do transmisji sportowych.

Janusz Pliszka w zarządzie Eleven Sports Network jest od połowy 2018 roku, teraz z funkcji wiceprezesa przeszedł na stanowisko prezesa.

Pliszka od wiosny 2019 roku jest członkiem zarządu Telewizji Polsat, jest też w zarządach jej kilku spółek zależnych: TV Spektrum, Lemon Records (w obu od stycznia 2018 roku), Music TV (od wiosny 2019 roku) i utworzonej w połowie br. spółki Polsat Boxing Promotion.

Ponadto jest we władzach spółek należących do Cyfrowego Polsatu: w zarządzie Netshare Media Group (od września 2018 roku) oraz radach nadzorczych Esoleo (od początku ub.r.) i Bcast (od wiosny ub.r.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W zarządzie Eleven Sports Network pozostają Krzysztof Świergiel (od wiosny 2016 roku pracuje w firmie jako dyrektor operacyjny) oraz Marc Watson (od wiosny 2018 roku).

Polsat od ponad trzech lat właścicielem Eleven Sports

W maju 2018 roku za 50 proc. udziałów (plus jeden) zapłacił 38 mln euro, a rok później przejął dalsze 49,98 proc. Brytyjski Eleven Sports Network ma symboliczny jeden udział polskiego Eleven Sports Network.

W roku finansowym od połowy 2019 do połowy ub.r. polski Eleven Sports Network osiągnął wzrost przychodów o 7,5 proc. do 176,18 mln zł, a jego zysk netto zmalał wskutek wyższych kosztów i niższych wpływów finansowych.

Firma nadaje cztery kanały Eleven Sports, w których pokazywane są m.in. mecze piłkarskiej ligi włoskiej, część meczów francuskiej i hiszpańskiej (nadawca dzieli się prawami z Canal+ Polska), żużlowej PGE Ekstraligi (też we współpracy z Canal+ Polska, we wrześniu br. zawarto umowę na kolejny okres) oraz wyścigi Formuły 1. W połowie br. straciła na rzecz platformy Viaplay transmisje z piłkarskiej ligi niemieckiej, a z końcem 2022 przestanie pokazywać Formułę 1, prawa do tych transmisji też przejęła Viaplay.

Dołącz do dyskusji: Eleven Sports Network: Janusz Pliszka prezesem, Piotr Pykel wiceprezesem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl