SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk zmienia decyzję w sprawie Twittera

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom miliarder Elon Musk nie wejdzie do zarządu serwisu społecznościowego Twitter. W tym miesiącu został udziałowcem spółki.

Elon MuskArticle

Na początku kwietnia ekscentryczny właściciel Tesli Elon Musk został udziałowcem Twitera. Kontrolowany przez miliardera Revocable Trust kupił 73,5 mln akcji, stanowiących 9,2 proc. kapitału Twittera. Giełda wycenia wartość pakietu należącego do biznesmena na 2,89 mld dol.

Musk miał także wejść do zarządu spółki jako jej największy, zewnętrzny udziałowiec. - Nie mogę się doczekać współpracy z Paragiem i zarządem Twittera, aby wprowadzić znaczące ulepszenia do Twittera w nadchodzących miesiącach! - zaznaczył menedżer. Musk chciał wprowadzić długo oczekiwaną przez wielu użytkowników opcję edycji opublikowanych wpisów.

Nie wiadomo jednak, w jakim stopniu zmiany dojdą do skutku, ponieważ Musk nieoczekiwanie zmienił decyzję. Jak poinformował w poniedziałek na Twitterze Parag Agrawal, dyrektor generalny firmy,  Elon Musk zmienił zdanie i nie wejdzie do zarządu. - Myślę, że tak będzie najlepiej. Elon jest naszym największym udziałowcem i pozostajemy otwarci na jego twórczość - przekazał w oświadczeniu Parag Agrawal.

Zobacz: Twitter z edycją tweetów? „Teraz jest jak papierowa gazeta, w której poszedł błąd i nic się nie da z tym zrobić”

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk głównie dzięki wzrostowi kursu akcji Tesli (biznesmen jest też właścicielem SpaceX) na początku ub.r. został najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając Jeffa Bezosa. Obecnie jego majątek jest wyceniany przez „Forbesa” na 287,6 mld dolarów.

Musk często zamieszcza na Twitterze budzące wiele emocji wpisy, zdarzało mu się też krytykować Twittera za podejście do moderacji treści. „Wolność słowa jest niezbędna dla funkcjonowania demokracji. Czy uważasz, że Twitter ściśle przestrzega tej zasady?” - pytał Musk swoich fanów w jednej z ankiet.

W czwartym kwartale ub.r. przychody Twittera zwiększyły się rok do roku z 1,289 do 1,567 mld dolarów, a zysk netto zmalał z 222,12 do 181,69 mln dolarów. Na koniec ub.r. platforma miała 217 mln aktywnych codziennie użytkowników, z czego 179 mln poza USA.

Dołącz do dyskusji: Elon Musk zmienia decyzję w sprawie Twittera

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Parijas
A teraz proszę sobie wyobrazić, że dołącza do zarządu i z dnia na dzień forsuje różne rozwiązania, czasem sprzeczne ze sobą. Bo ma dobry dzień a potem gorszy, bo zmienił zdanie nagle po kawie.
odpowiedź