SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Elżbieta Bujniewicz-Belka ma warranty na akcje Wirtualnej Polski warte 13 mln zł

Członkini zarządu Wirtualnej Polski ds. finansowych Elżbieta Bujniewicz-Belka otrzymała 120 tys. warrantów na akcje spółki. Obecna wartość tego pakietu to 13,03 mln zł.

Elżbieta Bujniewicz-Belka Elżbieta Bujniewicz-Belka

Elżbieta Bujniewicz-Belka uzyskała 120 tys. warrantów serii C umożliwiających odpłatne objęcie akcji Wirtualnej Polski serii F. Nie podano, w jakiej cenie te walory zostaną objęte przez menedżerkę.

To realizacja obowiązującego w firmie programu motywacyjnego. W zeszły piątek na koniec sesji giełdowej za akcję Wirtualnej Polski płacono 108,60 zł, przy takim kursie wartość 120 tys. walorów wynosi 13,03 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Elżbieta Bujniewicz-Belka jest związana z Wirtualną Polską od lutego 2014 roku, pełni funkcję członka zarządu ds. finansowych. Ponadto zasiada w radach nadzorczych wielu spółek zależnych firmy, m.in. Wirtualna Polska Media, Wakacje.pl, Domodi i Totalmoney.pl.

Wcześniej pracowała m.in. jako członek zarządu w firmach Iglotex, Drumet Liny i Druty, ComputerLand (obecnie Sygnity), a także na stanowiskach menedżerskich w Enterprise Investors i Young&Rubicam.

Głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski są inni członkowie zarządu firmy: prezes Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota. Każdy z nich ma akcje stanowiące 12,94 proc. kapitału i 18,63 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

W pierwszym kwartale br. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów o 19,4 proc. do 178,93 mln zł oraz zysku netto z 7,25 do 27,29 mln zł. Mocno urósł pion internetowy, natomiast zmalały wyniki Telewizji WP. Firma chce wypłacić dywidendę - po 1,55 zł na akcję.

Dołącz do dyskusji: Elżbieta Bujniewicz-Belka ma warranty na akcje Wirtualnej Polski warte 13 mln zł

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czlo
czlonkini? czemu nie czlonkessa?
0 0
odpowiedź
User
jan
czlonkini? czemu nie czlonkessa?


pewnie dlatego że nie ma takiego słowa?
0 0
odpowiedź
User
członek
czlonkini? czemu nie czlonkessa?


pewnie dlatego że nie ma takiego słowa?

członkini też nie ma.
0 0
odpowiedź