SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarła Elżbieta Opiła, była szefowa bydgoskiej „Gazety Wyborczej”

Nie żyje Elżbieta Opiła - prezeska fundacji Kosmos dla Dziewczynek, wcześniej związana m.in. z bydgoskim oddziałem “Gazety Wyborczej” i Instytutem Wzornictwa Przemysłowego.

Elżbieta Opiła związana była z bydgoskim oddziałem „Gazety Wyborczej” od 1992 do 2004 roku. Początkowo była szefową redakcji, następnie kolejno: szefową marketingu i dyrektorką całego oddziału (lata 2000-2004). Po odejściu z Agory krótko pracowała w miesięczniku „Press”, a po 2006 roku była m.in. dyrektorką marketingu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

 

W 2021 roku została prezesem i dyrektorką zarządzającą fundacji Kosmos dla Dziewczynek, wydającej także skierowany do dziewczynek w wieku 7-11 lat dwumiesięcznik „Kosmos dla Dziewczynek”. 

Fundacja zajmuje się wspieraniem dziewcząt. "Zależy nam na tym, aby dziewczynki dorastały w poczuciu pewności siebie i sprawczości. Aby były aktywne i twórcze w decydowaniu o sobie, miały odwagę do podejmowania wyzwań i stawania się wciąż coraz lepszymi w tym, co wybiorą" - czytamy na jej stronach.

To, że Elżbieta Opiła zmarła, potwierdzają jej współpracownicy z zarządu fundacji, podkreślając, że obowiązki zmarłej przejęła wiceprezes Sylwia Szwed, w związku z czym sytuacja w fundacji jest stabilna.