SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

EMC przejmuje Smarts

Przejęcie rozszerzy portfolio oprogramowania EMC, wzbogacając je o kluczową technologię automatyzacji obsługi zdarzeń i zarządzania systemami sieciowymi w czasie rzeczywistym

EMC Corporation (NYSE: EMC), światowy lider w dziedzinie składowania informacji i zarządzania informacją podpisał ostateczną umowę, na mocy której za kwotę około 260 milionów dolarów w gotówce przejmie firmę SMARTS®, Inc. Realizacja umowy wymaga jeszcze ostatecznych korekt. SMARTS to szybko rozwijająca się firma prywatna, lider technologii automatyzacji obsługi zdarzeń oraz oprogramowania do zarządzania systemami sieciowymi w czasie rzeczywistym. SMARTS przewiduje, że jego przychody w roku obrachunkowym 2004 nieco przekroczą 60 mln dolarów. Oczekuje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w pierwszym kwartale 2005 roku, pod warunkiem zwyczajowego uzgodnienia ostatecznych warunków oraz uzyskania zgody organów kontroli i nadzoru rynku. Przejęcie nie powinno mieć istotnego wpływu na poziom zysku na akcję w roku obrachunkowym 2005.

Jako lider w dziedzinie ukierunkowanego na usługi podejścia do zarządzania systemami sieciowymi, SMARTS uzyskał ochronę patentową na technologie modelowania i korelowania, dynamicznie przechwytujące informacje o wzajemnych relacjach, zachowaniach i charakterystykach dowolnego środowiska IT, które ma być przedmiotem zarządzania. Oprogramowanie SMARTS InChargeTM automatycznie lokalizuje źródłowe przyczyny problemów, ustala ich wpływ w obrębie domen technologicznych oraz proponuje logiczny plan działań, których celem jest utrzymanie ciągłości świadczenia usług. Oprogramowanie SMARTS InCharge jest stosowane przez największe przedsiębiorstwa i wiodących, światowych dostawców usług w celu zwiększenia dostępności i wydajności najważniejszych usług generujących przychody, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu kosztów operacyjnych.

W przyszłości technologia SMARTS umożliwi oprogramowaniu EMC do zarządzania systemami pamięci masowej inteligentną korelację i ustalanie źródłowych przyczyn problemów, a także proponowanie planu działań zmierzających do usunięcia krytycznych problemów w obrębie sieci pamięci masowej. Ważnym składnikiem systemu zarządzania cyklem życia informacji jest nieprzerwany przepływ i przemieszczenia informacji. Niezakłócone działanie i sprawne zarządzanie siecią informatyczną to podstawa zaawansowanych strategii zarządzania cyklem życia informacji.

Joe Tucci, prezes i dyrektor generalny EMC, powiedział: “Celem tego przejęcia jest ekspansja rynkowa, rozwój innowacyjnej technologii i wzrost. Przejęcie SMARTS ma dla EMC strategiczne znaczenie z punktu widzenia pozycji na komplementarnym, rosnącym rynku zarządzania systemami sieciowymi. Firma EMC jest zdecydowana przeznaczyć niezbędne środki na poprawę obecnej pozycji rynkowej SMARTS, przy jednoczesnym wykorzystaniu jego światowej klasy technologii modelowania, korelacji i analizy źródłowych przyczyn problemów do umocnienia naszej pozycji lidera w dziedzinie składowania informacji i zarządzania informacją.”

Shaula Alexander-Yemini, założycielka i dyrektor generalny SMARTS, powiedziała: “To doskonale dopasowane połączenie, we właściwym czasie, z pożytkiem dla SMARTS i dla naszych klientów. EMC i SMARTS posiadają wspólną wizję automatyzacji obsługi zdarzeń i zarządzania systemami sieciowymi w czasie rzeczywistym, a także świadomość ich rosnącego znaczenia w coraz bardziej złożonych, heterogenicznych i dynamicznych środowiskach IT. Dzięki pomocy ze strony EMC, SMART dysponuje obecnie zasobami niezbędnymi do pełnego wykorzystania potencjału naszej technologii i szybszego udostępnienia większej oferty produktów szerszemu gronu klientów.”

Chris Gahagan, wiceprezes EMC Software, powiedział: “To przejęcie nie tylko zwiększa ofertę oprogramowania EMC i umacnia nas na pozycji lidera, lecz również odegra istotną rolę w dostarczeniu klientom narzędzi kolejnej generacji do zarządzania systemami pamięci masowych. W miarę pogłębiania się konwergencji systemów sieci danych i sieci pamięci masowych, elastyczna technologia SMARTS umożliwi EMC wykorzystanie zaawansowanych technik zarządzania i analizy w czasie rzeczywistym, opracowanych dla sieci danych, w heterogenicznych środowiskach sieci pamięci masowych.”

Technologia SMARTS może być stosowana jako rozwiązanie autonomiczne lub w połączeniu z istniejącymi technologiami zarządzania. SMARTS integruje się i poszerza możliwości tradycyjnych systemów zarządzania, wzbogacając je o zautomatyzowaną, zdolną do podejmowania działań inteligencję.

Po sfinalizowaniu przejęcia, SMARTS zostanie zintegrowany z EMC Software Group, a w dziale sprzedaży zostanie wyodrębniony zespół wyspecjalizowany w sprzedaży produktów SMARTS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: EMC przejmuje Smarts

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl