SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

EMC rozszerza zarządzanie cyklem życia informacji

Nowe rozwiązania EMC Proven Solutions, funkcjonalność platformy i usługi ułatwiają klientom zarządzanie informacją w kontekście spełnienia wymagań ustawowych

EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie składowania informacji i zarządzania nią, poinformował o nowych możliwościach, dzięki którym klienci mogą w łatwy sposób uzyskać zgodność swoich systemów z ustawowymi wymogami w zakresie składowania informacji. Taką możliwość daje zarządzanie cyklem życia informacji. Nowe rozwiązania EMC Proven™ Solutions do poczty elektronicznej oraz archiwizacji i odzysku treści, nowa funkcjonalność platformy w zakresie zgodnego z wymogami zarządzania danymi oraz rozbudowane usługi klasyfikacji danych pomogą klientom w uzyskaniu maksimum wartości z posiadanych zasobów informacji przy najniższych kosztach ogólnych, a jednocześnie przy spełnieniu wymagań ustawowych i zachowaniu zgodności z innymi wymogami.

Zasady ładu korporacyjnego, wymogi prawne i regulacje rządowe zmuszają działy informatyczne przedsiębiorstw do przewartościowania strategii zarządzania informacją. Muszą one stworzyć i wdrożyć zbiory reguł dotyczących integralności danych, uwierzytelniania, zgodnego z prawem ujawniania danych oraz odzysku danych. EMC oferuje najszerszą w branży rodzinę warstwowych platform pamięci masowych, oprogramowania, usług i rozwiązań. Rozwiązania te spełniają wymagania ustawodawcy, pomagając klientom w zarządzaniu informacją w każdym punkcie cyklu jej życia, od utworzenia treści, przez jej wykorzystanie oraz przechowanie, aż do ostatecznej likwidacji. Rozszerzając możliwości działów informatyki w zakresie uzyskania zgodności z ustawowymi wymogami, EMC pomaga klientom w osiągnięciu większej efektywności działań na rzecz uzyskania zgodności, obniżeniu kosztów oraz spełnieniu zmiennych wymagań biznesowych w zmieniającym się otoczeniu prawnym.

Peter Gerr, analityk w Enterprise Strategy Group. Powiedział: "EMC Proven Solutions i usługi w zakresie zgodności tworzą funkcjonalną bazę informatyczną, która umożliwia klientom zarządzanie z zachowaniem zgodności takimi danymi, jak poczta elektroniczna czy wyciągi bankowe, w taki sam sposób, w jaki zarządzają danymi transakcyjnymi. Dzięki automatyzacji i lepszemu zarządzaniu informacją w całym cyklu jej życia, firmy są w stanie spełnić wymagania w zakresie zgodności, jednocześnie zmniejszając koszty ochrony informacji, zarządzania i odzyskiwania. Służy temu konsolidacja istniejących i działających w tle procedur zgodności i archiwizacji."

Obecnie EMC rozszerza swoją bogatą paletę rozwiązań technologicznych i usług w zakresie zapewnienia zgodności z wymogami ustawowymi, przy jednoczesnym ich uproszczeniu i poszerzeniu pola wyboru dla klientów. Nowe rozwiązania i usługi obejmują:

EMC Proven Content Archiving and Retrieval Solutions (CARS) -  zautomatyzowane rozwiązanie, zapewniające zgodność z wymogami ustawowymi poprzez scentralizowane zarządzanie online dokumentami i zapisami. Zintegrowane zostało rozwiązanie przechwytywania, składowania i szybkiego odzyskiwania treści w dowolnym formacie z dowolnego źródła. EMC CARS with Documentum umożliwia klientom zarządzanie cyklem życia treści w celu uzyskania zgodności z odpoweidnimi wymogami. EMC CARS with Mobius umożliwia klientom przekształcanie i archiwizację faktur, wyciągów, skanów czeków i innych treści, w tym treści generowanych przez komputery typu mainframe, w sposób zgodny z przepisami.

EMC Proven Solution for E-mail Archiving optymalizuje przechowywanie poczty elektronicznej, pomagając firmom na uzyskanie zgodności oraz obniżkę kosztów - od szybszych aktualizacji, poprzez większy komfort użytkownika, aż do spełnienia najsurowszych wymagań prawnych. EMC Proven Solutions ściśle integrują aplikację do archiwizacji poczty elektronicznej LEGATO EmailXtender® z warstwowymi systemami pamięci masowych i usługami EMC. Rozwiązanie umożliwia archiwizację treści poczty elektronicznej z Microsoft Exchange i Lotus Notes.

EMC Centera™ CAS (pamięć adresowana treścią) oferuje nowe klasy przechowywania, kontrolowane usuwanie treści oraz funkcje konfigurowalnego, domyślnego okresu przechowywania informacji. Możliwości te pojawiły się w najnowszej wersji środowiska operacyjnego, CentraStar v. 2.3. Wymienione rozszerzenia zapewniają podwyższoną wydajność oraz udostępniają funkcje zarządcze, dzięki którym klient może zaspokoić swoje potrzeby w zakresie przechowania online stałych treści. Jest to zarazem kolejne umocnienie EMC Centera na pozycji lidera w tej kategorii rozwiązań.
 
Grupa EMC Technology Solutions oferuje Data Classification Services (usługi klasyfikacji danych), które ułatwiają klientom utworzenie strategii zarządzania cyklem życia informacji. Cel ten realizowany jest poprzez zdefiniowanie warstwowej architektury pamięci masowej, która dostosowuje wymagania biznesowe do architektury, zbiorów reguł w zakresie przetwarzania danych oraz poziomów usług. Data Migration Services (usługi migracji danych) firmy EMC i jej partnerów bazują na doświadczeniu, metodologiach i narzędziach, które ułatwiają klientom przeniesienie informacji do bardziej efektywnych i produktywnych architektur, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka i zwiększeniu korzyści biznesowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: EMC rozszerza zarządzanie cyklem życia informacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl