SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emil Dłużewski za Grażynę Gołębiowską w zarządzie ATM Grupy

Z początkiem 2021 roku Emil Dłużewski zostanie członkiem zarządu ATM Grupy. Zastąpi Grażynę Gołębiowską, która w poniedziałek złożyła rezygnację ze skutkiem na 31 grudnia.

Article

Grażyna Gołębiowska została członkiem zarządu ATM Grupy wiosną 2003 roku. Wcześniej przez cztery lata była główną księgową w spółce ATM. Pełniła też funkcje członka zarządu w innych spółkach zależnych ATM Grupy: w latach 2001-2009 w ATM Investment, w latach 2011-2014 w Profilm Agencji Filmowej, a od 2013 roku w ATM Inwestycje.

Emil Dłużewski z ATM Grupą jest związany od 2013 roku. Przez pierwsze dwa lata był dyrektorem finansowym w jej spółkach zależnych, w 2014 roku oraz latach 2016-2020 członkiem zarządu ATM System i ATM Studio, natomiast w br. został prezesem Production Services Poland i dyrektorem finansowym całej ATM Grupy.

Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor finansowy i prokurent w Direct Insurance Services Center, dyrektor finansowy i główny księgowy w Trader.com (Polska), jako zastępca dyrektora finansowego i główny księgowy w Dalkia Polska (obecnie Veolia Energia Polska) oraz kontroler finansowy w Veolia Transport Polska.

Prezesem ATM Grupy od połowy 2011 roku jest Andrzej Muszyński, w zarządzie są też Przemysław Kmiotek jako wiceprezes (od wiosny 2014 roku) oraz Paweł Tobiasz (od wiosny 2003 roku). Wszyscy członkowie zarządu na początku sierpnia br. zostali powołani przez walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy na kolejną kadencję.

W trzecim kwartale br. przychody ATM Grupy zmalały rok do roku o 36,4 proc. do 46,12 mln zł, a zysk netto z 11,61 do 5,23 mln zł. W strukturze wpływów wzrósł udział produkcji telewizyjnej i filmowej, a zmalał - ATM Rozrywki oraz wynajmu sprzętu i usług produkcyjnych.

W połowie listopada ATM Grupa skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę, w której zarzuca przewodniczącemu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji bezczynność w sprawie jej wniosku o przedłużenie koncesji dla ATM Rozrywki. Chce, żeby KRRiT rozpatrzyła wniosek i wstrzymała konkurs na miejsce na multipleksie naziemnym zajmowane obecnie przez stację.

KRRiT twierdzi natomiast, że wniosek o przedłużenie koncesji ATM Rozrywki nie został jej skutecznie dostarczony przez nadawcę w wyznaczonym terminie.

Dołącz do dyskusji: Emil Dłużewski za Grażynę Gołębiowską w zarządzie ATM Grupy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl