SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emitel operatorem ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej

Emitel wygrał organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej konkurs na operatora ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Brały w nim też udział Telewizja Polska, Polski Operator Telewizyjny oraz Grupa Time.

Konkurs ruszył w kwietniu br. Wszystkie biorące w nim udział podmioty oceniane były w dwóch etapach przez specjalnie powołaną komisję konkursową.

Emitel uzyskał w postępowaniu łącznie 400 punktów, Telewizja Polska - 252, Grupa Time - 250, a Polski Operator Telewizyjny - tylko 151. O zwycięstwie Emitela zdecydowała zadeklarowana przez tę firmę wielkość opłaty jak i wiarygodność finansowa. Spółka ta jest operatorem technicznym trzech dotąd uruchomionych multipleksów.

Emitelowi przysługuje teraz prawo złożenia wniosku do prezesa UKE o dokonanie rezerwacji częstotliwości na MUX-8. W ciągu 24 miesięcy od daty doręczenia decyzji w tej sprawie będzie on zobowiązany do dostarczenia sygnału MUX-8, pozwalającego na jego odbiór przez 95 proc. populacji Polski.

W kolejnym etapie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dokona wyboru kanałów, które znajdą się na MUX-8. Zgodnie z wcześniejszą decyzją KRRiT trzy miejsca na tym multipleksie przeznaczone zostaną na stacje TVP - publiczny nadawca będzie mógł tam umieścić trzy kanały w jakości SD lub jeden w SD i jeden w HD.

Pozostałe cztery miejsca w standardzie SD otrzymają stacje, które wygrają konkurs organizowany przez KRRiT. Możliwe, że ruszy on dopiero jesienią br. W konsultacjach go poprzedzających większość widzów uznała, że na MUX-8 powinna znaleźć się Telewizja Republika. Wskazywano też na inne kanały dostępne w płatnej telewizji (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Emitel operatorem ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
note2.0elo
Aha, czyli teraz mogą bez przeszkód uruchomić kanał, który będzie emitował informacje i programy stworzone przez lokalne - podkreślam LOKALNE - stacje (choć to zdecydowanie za duże słowo) telewizyjne. Hmm... Oglądalność będzie zapewne powalająca. Już widzę, jak pół polski czeka na powtórkę Raportu z rybnickiego TVT, albo innych kanałów o których nawet nikt nie słyszał.
odpowiedź
User
PObratyniec
Niewątpliwe zamiast lokalnych stacji powinny na MUX-8 pojawić się "TV Niepokalanów", "TV Zawszedziewica", "TVN BiS", "TV TOK MUX", "TV Oglądaj aby Zrozumieć" i pomniejsi propagandowi wyrobnicy systemowo zamulający i tak niezbyt błyskotliwe mózgi telewidzów. Wszystkie MUX-y dla watykańskiej mafii oraz twórców zielonej wyspy, ciepłej wody w kranie oraz wielbicieli kilometrówek i ośmiorniczek.
odpowiedź
User
PObratyniec
Cześć, napisałem to jako niespełna pięćdziesięcioletni przedsiębiorca, ojciec syna stomatologa i jednej żony, która ma niestety penisa.
odpowiedź