SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Emitel operatorem ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej

Emitel wygrał organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej konkurs na operatora ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Brały w nim też udział Telewizja Polska, Polski Operator Telewizyjny oraz Grupa Time.

Article

Konkurs ruszył w kwietniu br. Wszystkie biorące w nim udział podmioty oceniane były w dwóch etapach przez specjalnie powołaną komisję konkursową.

Emitel uzyskał w postępowaniu łącznie 400 punktów, Telewizja Polska - 252, Grupa Time - 250, a Polski Operator Telewizyjny - tylko 151. O zwycięstwie Emitela zdecydowała zadeklarowana przez tę firmę wielkość opłaty jak i wiarygodność finansowa. Spółka ta jest operatorem technicznym trzech dotąd uruchomionych multipleksów.

Emitelowi przysługuje teraz prawo złożenia wniosku do prezesa UKE o dokonanie rezerwacji częstotliwości na MUX-8. W ciągu 24 miesięcy od daty doręczenia decyzji w tej sprawie będzie on zobowiązany do dostarczenia sygnału MUX-8, pozwalającego na jego odbiór przez 95 proc. populacji Polski.

W kolejnym etapie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dokona wyboru kanałów, które znajdą się na MUX-8. Zgodnie z wcześniejszą decyzją KRRiT trzy miejsca na tym multipleksie przeznaczone zostaną na stacje TVP - publiczny nadawca będzie mógł tam umieścić trzy kanały w jakości SD lub jeden w SD i jeden w HD.

Pozostałe cztery miejsca w standardzie SD otrzymają stacje, które wygrają konkurs organizowany przez KRRiT. Możliwe, że ruszy on dopiero jesienią br. W konsultacjach go poprzedzających większość widzów uznała, że na MUX-8 powinna znaleźć się Telewizja Republika. Wskazywano też na inne kanały dostępne w płatnej telewizji (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Emitel operatorem ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
note2.0elo
Aha, czyli teraz mogą bez przeszkód uruchomić kanał, który będzie emitował informacje i programy stworzone przez lokalne - podkreślam LOKALNE - stacje (choć to zdecydowanie za duże słowo) telewizyjne. Hmm... Oglądalność będzie zapewne powalająca. Już widzę, jak pół polski czeka na powtórkę Raportu z rybnickiego TVT, albo innych kanałów o których nawet nikt nie słyszał.
13 13
odpowiedź
User
PObratyniec
Niewątpliwe zamiast lokalnych stacji powinny na MUX-8 pojawić się "TV Niepokalanów", "TV Zawszedziewica", "TVN BiS", "TV TOK MUX", "TV Oglądaj aby Zrozumieć" i pomniejsi propagandowi wyrobnicy systemowo zamulający i tak niezbyt błyskotliwe mózgi telewidzów. Wszystkie MUX-y dla watykańskiej mafii oraz twórców zielonej wyspy, ciepłej wody w kranie oraz wielbicieli kilometrówek i ośmiorniczek.
11 20
odpowiedź
User
DP
Już wolę "watykańską mafię" niż zieloną wyspę i pseudo-racjonalistę.tv.
16 14
odpowiedź
User
note2.0elo
Co świadczy tylko o tym, jak bardzo żałosny jesteś. W takim razie biegnij naliczać dodatkowe bruzdy u dzieci poczętych metodą in vitro, zaprotestuj przeciwko "niesłusznym oskarżeniom" Wesołowskiego i Gila, a także broń nadal dziewictwa matki boskiej częstochowskiej. Powodzenia!
13 15
odpowiedź
User
omega
Jedyny i słuszny wybór gwarantujący szybkie uruchomienie MUX-u 8. Oczywiście pewna instytucja pod znaną nazwą Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie hamować ogłoszenie konkursu na 4 miejsca w multipleksie 8.
15 8
odpowiedź