SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

EmiTel przekształcił się w spółkę akcyjną, chce wzmocnić relacje z inwestorami

Z końcem stycznia firma EmiTel, dostarczająca infrastrukturę dla branży telewizyjnej, radiowej i telekomunikacyjnej, przekształciła się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.

Article

- Przekształcenie EmiTel w spółkę akcyjną ma na celu dostosowanie struktury organizacyjnej do rozmiarów przedsiębiorstwa oraz wzmocnienie relacji z inwestorami, w oparciu o efektywne i przejrzyste mechanizmy zarządzania przewidziane w regulacjach dotyczących funkcjonowania spółek akcyjnych - uzasadnia firma w komunikacie prasowym.

W związku z nowym statusem prawnym zmienił się numer KRS spółki. EmiTel podkreśla, że zgodnie z kodeksem spółek handlowych spółce przekształconej przysługują wszystkie prawa i obowiązki spółki przekształcanej, więc ta zmiana nie wpływa na działalność operacyjną firmy.

EmiTel z nowym prezesem i statusem podmiotu dominującego

Firma EmiTel powstała w maju 2002 r. poprzez wydzielenie z Telekomunikacji Polskiej SA struktur organizacyjnych zajmujących się radiodyfuzją (rozpowszechnianiem drogą radiową sygnałów świetlnych lub dźwiękowych do dużej liczby odbiorców). Od 2011 do 2014 roku właścicielem spółki była EM Group należąca do funduszu Montagu Private Equity z siedzibą w Londynie. Według danych KRS, 31 lipca 2014 r. Emitel sp. z o.o. połączył się z Kelbrook Investments, który zmienił nazwę na Emitel oraz przejął całość zobowiązań i majątek tej firmy. Obecnym właścicielem EmiTelu jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.

Z początkiem br. prezesem EmiTelu został Andrzej Kozłowski, poprzednio związany z Orlenem.

W styczniu Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje uznające EmiTel za podmiot dominujący w dwóch segmentach: hurtowych usług transmisji sygnału telewizyjnego i radiowego. Firma nie zgadza się z tą decyzją regulatora. - Od początku stoimy na stanowisku, że oba rynki nie powinny podlegać regulacji. Samo postępowanie dowodowe przeprowadzone przez regulatora było niepełne - skomentowała.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: EmiTel przekształcił się w spółkę akcyjną, chce wzmocnić relacje z inwestorami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uczmy się
Uczmy się od innych, jak przytulać zyski (sp. z o.o.) i przerzucać straty na innych (SA) w legalny sposób :)
odpowiedź