SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ministerstwo Aktywów Państwowych zgadza się na sprzedaż Emitela

Przejęcie operatora radiofuzyjnego i radiotelekomunikacyjnego Emitel przez brytyjski fundusz Cordiant Digital zostało zaakceptowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Do finalizacji transakcji potrzeba jeszcze zgody resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, fot. Adam Guz / KPRM Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, fot. Adam Guz / KPRM

Cordiant Digital o zgodzie Ministerstwa Aktywów Państwowych na kupno Emitela poinformował w zeszłym tygodniu w komunikacie giełdowym. - Ta decyzja jest kolejnym ważnym krokiem w wielostopniowym procesie zarządczym i regulacyjnym, który jest niezbędny, by sfinalizować tę akwizycję - podkreślił.

Do realizacji przejęcia Emitela potrzeba jeszcze zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Cordiant Digital spodziewa się, że uzyska ją w krótkim czasie.

Na zmianę właściciela Emitela muszą zgodzić się przedstawiciele rządu, ponieważ spółka pod koniec 2019 roku znalazła się w wykazie podmiotów podlegających ochronie ze względu na strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na tej liście są też inni operatorzy telekomunikacyjni: Polkomtel, Orange Polska, Hawe Telekom i TK Telekom, a także m.in. państwowe koncerny na czele z Orlenem, Tauronem, KGHM i Grupą Azoty.

Cordiant Digital kupuje Emitel za 352 mln funtów

Przejęcie Emitela przez Cordiant Digital w marcu br. zaakceptował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprzedającym jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners, który kupił operatora pod koniec 2013 roku.

Transakcję ogłoszono w styczniu br., Emitel został wyceniony na 352 mln funtów. - Widzimy ważną rolę Emitela w dostarczaniu krytycznej infrastruktury cyfrowej w Polsce, w tym rozwoju krajowej infrastruktury 5G - uzasadnił Steven Marshall, kierujący projektami infrastruktury cyfrowej w Cordiant Digital. - Emitel jest narodowym czempionem, który działa na terenie całego kraju w oparciu o silne fundamenty finansowe. Spółka charakteryzuje się atrakcyjnymi perspektywami wzrostu w takich obszarach, jak budowa infrastruktury telekomunikacyjnej, centra danych oraz rozwiązania typu smart city - wyliczył.

Emitel jest operatorem wszystkich multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, zajmuje się też emisją analogową i cyfrową radia, internetem mobilnym w technologii radiowej oraz usługami typu smart city.

W ub.r. firma osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów o 8,3 proc. do 485,91 mln zł (z czego 207,7 mln zł pochodziło od Telewizji Polskiej i Cyfrowego Polsatu) oraz 112,94 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Aktywów Państwowych zgadza się na sprzedaż Emitela

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rk7216
to może sie dowie za ile platforma po to sprzedała
0 0
odpowiedź
User
Tomek
W razie wojny odetna tv.
0 0
odpowiedź
User
Jan
a ponoć tylko PO sprzedawała firmy .A tu cyk pis to samo robi i to jeszcze koncerny paliwowe . Wszyscy po jednych pieniądzach.....
0 0
odpowiedź