SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Emperia może być zainteresowana przejęciem spółki Bomi

Nie wpłynęła żadna oferta na zakup firmy Bomi, wynika z wypowiedzi prezesa Andrzeja Wojciechowicza. Tymczasem zainteresowanie ewentualnym przejęciem spółki w przyszłości wyraziła Emperia Holding.
 

"Cieszę się, że jesteśmy postrzegani jako dobra firma do kupienia. Na razie jednak nie wpłynęła do nas żadna oferta" - powiedział w rozmowie z "Parkietem" Wojciechowicz.

Gazeta podkreśliła jednak, że nie udało się jej uzyskać komentarza największych akcjonariuszy Bomi w sprawie ewentualnej sprzedaży akcji. Zainteresowanie tematem ewentualnej sprzedaży akcji spółki Bomi wywołały plotki rynkowe o tym, że zainteresowanie współpracą kapitałową ze spółką mogłyby być Eurocash i Emperia Holding.

"Jesteśmy hurtownikiem i detal nie jest w kręgu naszego zainteresowania" - zdementował te informacje rzecznik Eurocashu Jan Domański, cytowany przez "Parkiet".

Tak zdecydowany nie był natomiast szef Emperii, Artur Kawa, czyli spółki z tej samej branży co Bomi (dystrybucja i detal) oraz mającej na koncie duże przejęcie - grupy BOS.

"Obecnie nie prowadzimy rozmów dotyczących nawiązania współpracy kapitałowej z Bomi, natomiast nie wykluczamy ich w przyszłości" - powiedział "P" Kawa.

"Parkiet" ocenia, że Bomi na tle branży radzi sobie bardzo dobrze. Narastająco, po trzech kwartałach, ma 27 mln zł zysku netto i ponad 1 mld zł obrotów. Prognozy zakładają, że całoroczny zarobek wyniesie prawie 44 mln zł, a obroty 1,6 mld zł.

Zdaniem Wojciechowicza, "na razie nie ma przesłanek, by korygować prognozy". Spółka zamierza więc nadal kontynuować strategię zakładającą m. in. przejęcia.

"Niewykluczone, że w najbliższym czasie podpiszemy pierwszą umowę w tej sprawie. W przypadku przejęć chodzi przede wszystkim o detal i mam nadzieję, że w I kwartale 2010 roku dojdzie do co najmniej jednej transakcji" - podsumował prezes Bomi.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Emperia Holding miała 52,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 41,05 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 4099,85 mln zł wobec 3900,40 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Emperia może być zainteresowana przejęciem spółki Bomi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl