SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Empik zamknął salon na Nowym Świecie w Warszawie, przyczyną dwukrotny wzrost czynszu

Najstarszy warszawski salon Empiku, działający od 1951 r. w budynku przy Nowym Świecie 15/17 w poniedziałek zostanie zamknięty - poinformowano na portalu Rynek-Ksiazki.pl. Jak wyjaśniła spółka, niemal dwukrotny wzrost wysokości czynszu sprawia, że lokalizacja nie jest opłacalna.

Article

"Z dniem 28 lutego salon Empik przy Nowym Świecie zostanie zamknięty w wyniku braku porozumienia z Biurem Mienia Miasta i Skarbu Państwa co do warunków dalszej współpracy i najmu lokalu. Jesteśmy na etapie poszukiwania alternatywnej lokalizacji w Śródmieściu" - przytoczono wyjaśnienie rzecznik prasowej Empiku Moniki Marianowicz, która zarazem zapewniła, że wszyscy pracownicy Empiku przy Nowym Świecie (16 osób) dostali propozycję przejścia do innych sklepów tej sieci w Warszawie oraz do biura spółki.

Jak wyjaśniła, "niemal dwukrotny wzrost wysokości czynszu sprawia, że lokalizacja nie jest dla nas opłacalna".

Przypomniano, że "w Polsce działa ponad 300 sklepów Empiku, a spółka planuje w tym roku otworzyć ponad trzydzieści następnych". "W Warszawie jest blisko 50 salonów Empiku i sklepów Papiernik by Empik" - napisano.

Empik zamknął sieć Mole Mole

W maju 2020 roku, zaraz po pierwszym lockdownie po wybuch epidemii, Empik poinformował o likwidacji rozwijanej przez trzy lata sieci księgarni Mole Mole, obejmującej ponad 30 placówek i sklep internetowy. Pracę w nich straciło prawie 100 osób.

Latem 2020 roku zamknięty został salon Empiku w pasażu handlowym Wars Sawa Junior (znanym też jako Domy Towarowe Centrum) przy ul. Marszałkowskiej, w bliskim sąsiedztwie placu Defilad i Pałacu Kultury i Nauki.

Na koniec 2019 roku do grupy Empik należało 296 salonów stacjonarnych, o 11 mniej niż na koniec 2019 roku.

W 2020 roku przychody grupy kapitałowej Empik zmalały o 6,7 proc. do 1,81 mld zł, a wynik netto - z 37,96 mln zł zysku do 90,27 mln zł. Firma obniżyła wydatki na wynagrodzenia, marketing i amortyzację, mocno wzrosły jej przychody z e-commerce.

Dołącz do dyskusji: Empik zamknął salon na Nowym Świecie w Warszawie, przyczyną dwukrotny wzrost czynszu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Kończy się piękna historia empiku.
2 2
odpowiedź
User
warszawianka
Szkoda, szkoda, szkoda... :(
2 2
odpowiedź
User
Raf
Wielka Szkoda jeden z Fajniejszych Empików znika :(
6 2
odpowiedź