SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

emporia4care, emporia Solidplus i emporiaClick - nowości od emporia Telecom

emporia Telecom zaprezentowała nowe modele telefonów komórkowych dla starszych osób - emporia Solidplus i emporiaClick. Firma wprowadza także usługę emporia4care.

emporia4care, emporia Solidplus i emporiaClick - nowości od emporia Telecom

emporia Solidplus spełnia wymagania normy IP67, co oznacza że jest odporny na kurz i wodę (do głębokości jednego metra). Telefon obsługuje system połączeń alarmowych firmy emporia: użytkownik może zaprogramować pięć numerów, na które w razie niebezpieczeństwa telefon kolejno dzwoni. System jest tak zaprojektowany, aby telefon dzwonił, dopóki ktoś nie odbierze (żadne połączenie nie trafi na automatyczną sekretarkę).

emporiaSolidplus ma wbudowany moduł A-GPS. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

Telefon ma duże, wyraźnie opisane klawisze, których można używać także w rękawiczkach. Z wybranych funkcji można korzystać za pomocą bocznych klawiszy.

emporiaClick to telefon z klapką, posiadający duże klawisze z wypukłymi punktami oraz czytelny kolorowy wyświetlacz z czcionką o regulowanym rozmiarze. Zawiera też wbudowany aparat i funkcję połączeń alarmowych firmy emporia. Do trzech wybranych numerów zapisanych w telefonie można uzyskiwać dostęp przy użyciu klawiszy szybkiego wybierania.

Urządzenie umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych (SMS), a także multimedialnych (MMS). Zdjęcia można robić zarówno otwartym, jak i zamkniętym telefonem.

emporiaClick udostępnia dzwonki polifoniczne, alarm wibracyjny, migający sygnał świetlny oraz tryb głośnomówiący. Telefon współdziała z aparatami słuchowymi.

emporia4care to internetowa platforma, która umożliwia zdalne zarządzanie telefonami komórkowymi firmy emporia. Przy użyciu platformy można także konfigurować funkcję połączeń alarmowych oraz sprawdzać położenie telefonu za pośrednictwem GPS. System ten zawiera elementy sprzętowe i programowe, a współdziałają z nim następujące modele telefonów: emporiaEleganceplusGPS, emporiaSolidplus oraz emporiaSafetypremium.

Usługa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich klientów firmy emporia oraz opiekujących się nimi członków rodzin. Ustawienia można konfigurować w portalu www.emporia4care.com.

emporia umożliwia dodanie do usługi organizacji pomocowych, których personel może dotrzeć na miejsce, aby udzielić pomocy użytkownikowi w potrzebie. Firma nawiązała współpracę m.in. z niemieckim Czerwonym Krzyżem, maltańskim pogotowiem ratunkowym oraz ośrodkami opiekuńczymi dla osób starszych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: emporia4care, emporia Solidplus i emporiaClick - nowości od emporia Telecom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl