SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Enea daje po 2 mln zł na sponsoring dwóch radomskich klubów

Spółka Enea Wytwarzanie (spółka zależna Enea SA) przedłużyła umowy sponsorskie z dwoma radomskimi klubami: siatkarskiego Cerrad Enea Czarni Radom oraz piłkarskiego Radomiak Radom. Każdy z kontraktów opiewa na kwotę 2 mln zł netto - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Article

W przypadku Cerrad Enea Czarni Radom, Enea jest sponsorem tytularnym tej drużyny siatkarskiej, a umowa obowiązuje do zakończenia sezonu rozgrywkowego Plus Ligi 2021/2022 z udziałem drużyny Cerrad Enea Czarni Radom – przewidywany termin zakończenia: 30 kwietnia 2022 r. Umowa sponsorska opiewa na kwotę 2 mln zł netto (bez VAT).

"Decyzją biznesową Spółki jest bowiem promocja marki Enea w bezpośrednim otoczeniu jej funkcjonowania (południowa część woj. mazowieckiego / subregion radomski) poprzez zaangażowanie sponsoring sportu (piłki siatkowej) na poziomie ogólnopolskim. Przyjęty plan sponsoringowy Enei Wytwarzanie na 2021 r. wiąże się ze strategią kształtowania wizerunku Enei Wytwarzanie, jako firmy zaangażowanej społecznie i ma służyć promowaniu wizerunku nie tylko naszej Spółki, ale całej Grupy ENEA. Enea Wytwarzanie , jako spółka głęboko odpowiedzialna społecznie angażuje się we wspieranie beneficjentów z obszaru jej działania. Daje to wysoki wskaźnik w skali szeroko rozumianej społecznej odpowiedzialności biznesu CSR. Spółka skupia się na aktywizacji tych dyscyplin sportu, które są najbardziej popularne w skali kraju, a także tych, które cieszą się dużą popularnością i centralizują swoje działania wokół promowania zdrowego, aktywnego, sportowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży" - tak Enea uzasadnia sponsoring klubu.

2 mln dla RKS Radomiak Radom

Umowa na sponsoring klubu piłkarskiego RKS Radomiak Radom też warta jest 2 mln zł netto i obowiązuje do zakończenia sezonu rozgrywkowego Ekstraklasy 2021/2022 z jego udziałem, czyli do 30 czerwca 2022 r.

"RKS Radomiak Radom jest jedynym w regionie radomskim klubem piłki nożnej grającym w PKO BP Ekstraklasie, to jest najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Każdy mecz z udziałem tej drużyny jest transmitowany przez Canal Plus, a potem również pokazywany i analizowany w skrótach innych telewizji. Projekt sponsoringowy jest projektem o zasięgu ogólnopolskim i żaden inny klub piłki nożnej z regionu radomskiego nie zapewnia takiego kreowania spójnego wizerunku marki Enea jako mecenasa polskiego sportu" - tak Enea uzasadnia współpracę z tym klubem.

Dołącz do dyskusji: Enea daje po 2 mln zł na sponsoring dwóch radomskich klubów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl