SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Energa ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Grupa Energa ostrzega klientów przed fałszywymi SMS-ami ws. wstrzymania dostaw energii elektrycznej i konieczności uregulowania zapłaty. Wiadomości zawierają niebezpieczny link do płatności online. Według spółki może to być próba wyłudzenia pieniędzy bądź kradzieży danych z urządzenia.

Article

CERT Energa, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, prosi o zachowanie ostrożności i przestrzeganie prostych zasad bezpieczeństwa.

"Wiadomości, jakie trafiają do niektórych klientów, informują o przerwaniu dostaw energii w bardzo krótkim okresie czasu oraz o konieczności uregulowania zaległości poprzez zawarty w wiadomości link" - poinformowała w komunikacie prasowym należąca do PKN Orlen Energa.

Spółka podkreśla, że nigdy nie podaje w wiadomościach SMS daty odłączenia prądu i nie przekazuje tą drogą jakichkolwiek linków. "Otrzymując podobne SMS-y, należy w pierwszej kolejności zweryfikować nadawcę, najlepiej poprzez kontakt z infolinią pod numerem: 555-555-555, a przede wszystkim nie klikać w jakiekolwiek odnośniki" - wskazano w komunikacie.

Biuro prasowe Grupy Energa ostrzega, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży danych z urządzenia.

Na stronie Energi Operatora dostępna jest lista miejsce, w których spółka planuje w najbliższym czasie wyłączenia prądu związane z konserwacją bądź modernizacją sieci. Listę taką można znaleźć pod linkiem: https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-planowane. Informacje o planowanych włączeniach można też znaleźć na internetowej mapce Energi Operatora.

Dołącz do dyskusji: Energa ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl