SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Energa za sponsoring Lechii Gdańsk zapłaci przez rok 5,5 mln zł

5,5 mln zł netto wart jest kontrakt sponsorski jaki firma Energa zawarła z Lechią Gdańsk. Dotyczy on sponsorowania tego klubu piłkarskiego w okresie od 30 sierpnia br. do 30 czerwca 2019 roku - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Fot. energaArticle

Na mocy zawartej umowy Energa otrzymała tytuł głównego sponsora Lechii Gdańsk na zasadach wyłączności. Oznacza to , że podobnego tytuły nie otrzyma żadna z innych firm.

Nazwa i logo spółki mają być umieszczone na koszulkach meczowych piłkarzy klubu (z przodu, na klatce piersiowej), na strojach treningowych oraz wszystkich innych, w których zawodnicy drużyny oraz sztab szkoleniowy występują jako klub. Energa dzięki tej umowie może używać  marki Lechia Gdańsk - w tym logo klubu - we wszelkich działaniach informacyjnych, promocyjnych i reklamowych. Ma prawo do używania w nich także wizerunków piłkarzy Lechii Gdańsk.

Logo spółki Energa jest umieszczane na na biletach meczowych i biletach VIP, na plakatach informujących o meczach (różne formaty), na papierze firmowym, na kopertach firmowych, w kalendarzach przedstawiających wizerunek drużyny, na kartach zawodników, w newsletterach wysyłanych przez klub, na ściankach sponsorskich, na stronie internetowej wraz z aktywnym linkiem do strony internetowej spółki, na Facebooku w formie postów (min. 10 postów miesięcznie). Reklama firmy ma być ponadto eksponowana na bandzie statycznej o wymiarach 2 x 18 m w środku trybuny żółtej, na bandach wideo LED o długości 186 m (łączny czas emisji 15 min. oraz 2 min. poza czasem meczowym), na banerach reklamowych umieszczonych na gzymsie trybun wokół stadionu, na bandach typu koziołki wzdłuż linii bocznej boiska pod trybuną Prestige, autokarze itp.

Spoty sponsora będą z kolei emitowane w telewizji stadionowej (łącznie emisja na 236 ekranach umieszczonych na terenie stadionu) oraz na 2 wielkoformatowych telebimach umieszczonych pod koroną stadionu itp.

Umowa obowiązuje od 30 sierpnia br. do 30 czerwca 2019 roku. Z upublicznionych przez Energa SA informacji wynika, że wartość kontraktu sponsorskiego z Lechią Gdańsk opiewa na kwotę 5,5 mln zł netto (bez VAT).

Energa sponsorem głównym Lechii Gdańsk

Energa od sezonu 2016/2017 jest sponsorem głównym klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk. Współpraca sponsorska Energi z Lechią w mniejszym zakresie trwała nieprzerwanie od 2007 roku. Jesienią 2015 roku spółka została sponsorem tytularnym stadionu w Gdańsku, na którym klub rozgrywa swoje mecze. Pięcioletnia umowa opiewa na 22,5 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Energa za sponsoring Lechii Gdańsk zapłaci przez rok 5,5 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andreas
Takie pieniądze dla klubu bez wyników?
odpowiedź