SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Enterprise Investors może przejmować kolejne biura podróży w Europie Środkowej

Fundusz Enterprise Investors, który poinformował dziś o przejęciu biura podróży Orbis Travel, może dokonać kolejnych takich akwizycji w regionie Europy Środkowej, wynika z wypowiedzi partnera w EI Sebastiana Króla. Spółka celowa EI - Central European Tour Operator - jest już właścicielem firmy Novaturas działającej na rynkach państw bałtyckich.

"Obserwujemy inne kraje regionu, możemy docelowo dodać do grupy jedną-dwie kolejne spółki" - powiedział Król dziennikarzom. Dodał jednak, że w tej chwili głównym celem jest realizacja synergii wynikających ze współpracy Orbisu i Novaturas. Król nie sądzi, żeby EI dokonało kolejnej transakcji jeszcze w pierwszej połowie roku.

"Rynek jest jednak mało przewidywalny" - zaznaczył Król. Dodał, że EI nie będzie łączyć posiadanych spółek turystycznych i będą one zarządzane regionalnie. Z drugiej jednak strony, mają współpracować, m.in. przy dokonywaniu zakupów miejsc hotelowych i rejsów lotniczych, co ma pomóc w znacznych synergiach.

"Synergie wynikające ze współpracy z Novaturas będą widoczne już w naszej ofercie na 2010 r." - powiedział prezes PBP Orbis działającego pod marką Orbis Travel Andrzej Studnicki. Spółka ma obecnie ok. 4% udziałów w polskim rynku turystyki wyjazdowej, działa też w sektorze turystyki przyjazdowej i sprzedaży biletów lotniczych. Spółka nie posiada praw do marki "Orbis", ale umowa zakłada, że będzie ją dzierżawić i wykorzystywać przez min. 5 lat.

Novaturas ma 30-50% udziałów w poszczególnych rynkach krajów bałtyckich. EI liczy, że w ciągu kilku lat Orbis Travel będzie walczył o podobny udział na - obecnie silnie rozdrobnionym - rynku polskim.

Central European Tour Operator nabył 47% udziałów Polskiego Biura Podróży Orbis, a pozostałe 48,08% zostanie nabyte pod warunkiem uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. W razie nieuzyskania zgody do 30 czerwca kupującemu będzie przysługiwało prawo do odstąpienia od umowy, zaś Orbis nabędzie zwrotnie sprzedane 47% udziałów. Szczegółowych warunków transakcji, w tym jej wartości nie podano.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Enterprise Investors może przejmować kolejne biura podróży w Europie Środkowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl