SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Era obniży ceny

Kułakowski: PTC obniży w grudniu ceny połączeń komórkowych

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, planuje w grudniu obniżyć ceny połączeń komórkowych dla klientów abonamentowych, zapowiedział w czwartek prezes PTC Bogusław Kułakowski.

„W tej chwili trwają prace nad tym i myślę, że przed świętami gwiazdkowymi powinniśmy zobaczyć już jakiś ruch w stronę obniżki cen połączeń dla klientów abonamentowych” – powiedział Kułakowski podczas konferencji prasowej.

Wcześniej podobną obniżkę cen połączeń dla klientów abonamentowych zapowiedział także Polkomtel, operator sieci Plus GSM i Sami Swoi.

Zgodnie z nowym Prawem telekomunikacyjnym, które obowiązuje do września br., klienci otrzymali możliwość przenoszenia swoich numerów z jednego operatora do drugiego.

„Okazuje się to jednak stosunkowo kosztowne i technologicznie skomplikowane. W maju powołaliśmy już specjalny zespół , który nad tym pracuje” – powiedział Kułakowski.

Dodał, że przygotowany jest list do wszystkich operatorów komórkowych w tej sprawie.

„Zamierzamy się spotkać z operatorami i wymienić się naszymi spostrzeżeniami na ten temat” – powiedział także.

Według Kułakowskiego PTC nadal czeka na odpowiedź dotyczącą propozycji obniżki cen i marż za połączenia wykonywane z telefonów stacjonarnych na komórkowe (F2M) wysłaną do Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA).

„List wysłaliśmy dwa tygodnie temu i nadal czekamy na odpowiedź. Jednak z propozycji obniżenia marży przez TP SA, które operator ten wysłał do regulatora, jesteśmy zadowoleni i mówimy, że to jest to, o co nam od samego początku chodziło” – powiedział Kułakowski.

Dodał, że jak tylko PTC dostanie odpowiedź od TP SA w sprawie swojej propozycji, natychmiast podpisze odpowiednie aneksy dotyczące obniżenia stawek za połączenia F2M. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Era obniży ceny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl