SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Era sponsouje piłkę, Plus siatkówkę

Plus GSM kontynuuje współpracę z Reprezentacją Polski mężczyzn w piłce siatkowej

W lipcu 2003 roku podpisana została umowa sponsorska pomiędzy Polkomtel S.A. a Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. (PLSP) - która posiada prawa marketingowe do Reprezentacji - dotycząca dalszego wspierania przez Plus GSM męskiej drużyny narodowej. Umowa obowiązywać będzie w latach 2003/2004 i obejmuje wszystkie oficjalne imprezy z udziałem Reprezentacji Polski. Podstawowym celem, jaki stawia przed sobą Plus GSM, jest stworzenie zawodnikom warunków, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie jak najlepszego wyniku we wrześniowych Mistrzostwach Europy oraz awans do Igrzysk Olimpijskich w Atenach w roku 2004. Umowa przewiduje dodatkowe premie w przypadku zdobycia medalu na wrześniowych Mistrzostwach Europy, jak również w przypadku awansu do Igrzysk Olimpijskich w roku 2004.

Cieszę się, że Polkomtel ze zrozumieniem podszedł do problemów polskiej siatkówki - powiedział Adam Giersz, podsekretarz Stanu w MENiS. - Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn to jedna z gwiazd polskiego sportu, a najbliższe lata przyniosą wiele wspaniałych sportowych wydarzeń, przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Atenach. Rozumiem w pełni trudności, jakie odpowiedzialny sponsor musiał mieć w związku z ciągle niejasną - i będącą przedmiotem postępowania wyjaśniającego ze strony władz polskiego sportu - sytuacją w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Dlatego z satysfakcją witam przyjęta formułę współpracy i opieki nad reprezentacją za pośrednictwem Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Plus GSM interesuje się polską siatkówką od dawna i w sposób niekoniunkturalny - podkreślił Jarosław Pachowski, Prezes Zarządu Polkomtel S.A. - Na wsparcie tej dyscypliny, a w szczególności męskiej reprezentacji, przeznaczyliśmy od 1998 r. do dziś poważne środki. Na sercu leży nam jej dalszy rozwój oraz sukcesy zawodników i trenerów. Traktując je właśnie jako cel nadrzędny, zdecydowaliśmy się nad dalszą współpracę. Czynimy to za pośrednictwem PLPS, podobnie jak w wypadku ubiegłorocznych mistrzostw świata w Argentynie, bowiem sytuacja finansowa i prawna PZPS jest ciągle przedmiotem dochodzenia prokuratorskiego i administracyjnego.

Zgodnie z podpisaną umową, Plus GSM uzyskał prawo do:

 • używania tytułu "Plus GSM Główny Sponsor Reprezentacji Polski mężczyzn w piłce siatkowej",
 • reklamowego i promocyjnego wykorzystania wizerunku zawodników Reprezentacji,
 • umieszczania logo Plus GSM na strojach zawodników i wokół boisk, na których rozgrywane będą mecze z udziałem Reprezentacji Polski, zgodnie z przepisami międzynarodowymi.

  Zaangażowanie Plus GSM w polską siatkówkę to przede wszystkim, ale nie tylko współpraca z Reprezentacją i mecze Ligi Światowej. Plus GSM konsekwentnie dąży do popularyzacji oraz rozwoju tej atrakcyjnej dyscypliny. Potwierdzeniem tego jest sponsorowanie rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2002/2003, jak również od roku 2001 Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet "SimplusCup". Dynamiczny rozwój siatkówki nie będzie możliwy bez odpowiedniego szkolenia utalentowanej siatkarsko młodzieży stąd fakt sponsorowania m.in. Finału Siatkarskich Mistrzostw Polski Młodzików w roku 2002. Plus GSM dąży również do integracja środowiska siatkarskiego w Polsce. Aktywna działalność Plus GSM na tym polu polegała między innymi na współpracy przy organizacji Mistrzostw Polski Old Boyów w latach 2002 i 2003 oraz Noworocznych Spotkań Środowiska Siatkarskiego w roku 2002 i 2003.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Era sponsouje piłkę, Plus siatkówkę

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl