SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eska TV i Polo TV ukarane przez KRRiT za nadmiar reklam

Przewodniczący KRRiT Jan Dworak nałożył karę finansową na nadawcę stacji muzycznych Eska TV i Polo TV. Krajowa Rada stwierdziła bowiem, że oba kanały naruszyły limity nadawania reklam i przepisy dotyczące lokowania produktu.

Eska TV i Polo TV ukarane przez KRRiT za nadmiar reklam

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji analizowała program stacji Eska TV wyemitowany w dniach 25 maja br. w godz. 14:00 - 15:00, 26 maja br. w godz. 8:00 - 9:00, 27 maja br. w godz. 8:00 – 9:00, 28 maja br. w godz. 18:00 – 19:00 oraz ewidencję reklam i telesprzedaży, nadanych w tych dniach i godzinach. Analizie poddano też nagrania oznaczeń sponsorów audycji sponsorowanych, wyemitowanych w dniach 22 - 28 maja br. oraz ewidencję nadanych w tych dniach audycji sponsorowanych

Analiza przesłanych przez nadawcę wyżej tych materiałów oraz będących w posiadaniu KRRiT raportów Nielsen Audience Measurement wykazała, że nadawca w analizowanym okresie wielokrotnie przekroczył limit reklam określony w ustawie o radiofonii i telewizji oraz wielokrotnie naruszył rozporządzenie KRRiT w sprawie sposobu prowadzenia w programach radiowych i telewizyjnych działalności reklamowej i telesprzedaży, a także rozporządzenie w sprawie sposobu sponsorowania audycji lub innych przekazów.

KRRiT analizowała też program stacji Polo TV, wyemitowany w dniu 3 czerwca br. w godzinach 8:00 - 12:00 oraz ewidencję reklam i przekazów autopromocyjnych, nadanych w tym dniu. Analizie poddano też nagrania oznaczeń sponsorów audycji sponsorowanych, pokazanych w dniach 3 - 9 czerwca br., a także ewidencję audycji sponsorowanych nadanych w tych dniach.

Monitoring tych materiałów także wykazał, że nadawca przekroczył limit reklam określony w ustawie o radiofonii i telewizji oraz w rozporządzeniu KRRiT w sprawie sposobu prowadzenia w programach radiowych i telewizyjnych działalności reklamowej i telesprzedaży oraz naruszył rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków lokowania produktów.

Na obu nadawców nałożone zostały kary po 10 tys. zł. Jak podkreśla KRRiT, wymierzono je poniżej górnej wysokości uwzględniając zakres i stopień szkodliwości naruszenia, dotychczasową działalnością karanych nadawców oraz ich możliwościami finansowymi.

Mimo stwierdzenia szkodliwości naruszeń, wynikającej z ich wymiaru czasowego, wielokrotności i różnorodności, Krajowa Rada określając wymiar kary wzięła pod uwagę przyczyny ich zaistnienia (usterki techniczne) podniesione w odwołaniu nadawcy oraz zakres podjętych działań, mających im zapobiegać w przyszłości. Uwzględniono też fakt, że w trakcie dotychczasowej działalności nadawców nie stwierdzono naruszenia przez nich prawa w zakresie przestrzegania przepisów regulujących rozpowszechnianie audiowizualnych przekazów handlowych i nie było prowadzone wobec nich żadne postępowanie.

Eska TV i Polo TV to kanały muzyczne należące do Grupy ZPR. Obie stacje nadają na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział kanału Eska TV w rynku we wrześniu br. wyniósł 0,67 proc., a Polo TV - 0,71 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eska TV i Polo TV ukarane przez KRRiT za nadmiar reklam

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Kto ogląda taki shit?
24 12
odpowiedź
User
PZA
Właśnie przez długie reklamy nie lubię Eski TV.
Panie Dworaku, i co z MAXXXem w Rzeszowie?? Gdzie wolna częstotliwość dla Rzeszowa??
14 11
odpowiedź
User
jac
Kary po 10 tys. sł? I ci ma niby być? To ma być kara? Haahahaha, z tych nadliczbowych reklam pewnie zarobili 10 razy tyle.
31 9
odpowiedź
User
kamil
Ostatnio Eska z reklam pozyskiwała tygodniowo ponad 14 mln zł.
23 8
odpowiedź
User
Patryk
Skoda miejsca w eterze na takie kupy - kto się tam reklamuje ?
17 10
odpowiedź