SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eska TV wraca do DVB-T. 8TV znika z rynku, ale ZPR Media uruchamia nowy kanał Eska TV Extra

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę, aby na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej powróciła Eska TV. Tym samym 8TV zniknie z rynku, a obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra.

Leszek KoziołArticle

Przypomnijmy, ze Grupa ZPR Media 28 września ub.r. uruchomiła nowy muzyczno-rozrywkowy kanał 8TV, który w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 zastąpił muzyczną Eskę TV. Od tego dnia Eska TV dostępna jest w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne.

Od początku tych zmian 8TV i Eska TV osiągają gorsze wyniki oglądalności, niż sama Eska TV w analogicznym okresie rok wcześniej. Na przykład w kwietniu 2017 roku średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym 8TV wyniósł 0,35 proc. w 4+ i 0,53 proc. w 16-49, a Eski TV - odpowiednio 0,06 proc. i 0,11 proc. Dla porównania, w kwietniu 2016 roku średnie wyniki Eski TV wynosiły odpowiednio 0,44 proc. i 0,86 proc. Oznacza to, że udział samej Eski TV w 4+ był o 0,03 pkt. proc. wyższy, a w 16-49 - o 0,22 pkt. proc.

Kilka tygodni temu Grupa ZPR Media złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie zmiany nazwy kanału 8TV na Eska TV. W zeszły wtorek KRRiT wydała zgodę na zmianę nazwy kanału.

Biuro prasowe ZPR Media informuje portal Wirtualnemedia.pl, że powodem decyzji związanej z przywróceniem Eski TV na MUX-1 jest fakt, że 8TV notuje gorsze wyniki oglądalności od nadającej wcześniej w tym miejscu Eski TV. - Siła marki Eska i przywiązanie do niej odbiorców stanowią ogromną wartość, o czym nieustannie się przekonujemy. Eska jest marką wyrazistą, ma precyzyjnie określoną ofertę muzyczną i spełnia oczekiwania swoich odbiorów - mówi nam Leszek Kozioł, wiceprezes ZPR Media. - Mamy nadzieję, że po powrocie na MUX1 marki Eska uda nam się odbudować widownię do poziomu sprzed września 2016 roku - dodaje.

Grupa ZPR Media jeszcze nie informuje, kiedy 8TV znów zmieni się w Eska TV. Jednak sieć kablowa Vectra poinformowała swoich abonentów że zmiana ta nastąpi w piątek, 16 czerwca br.

Obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra. - Eska TV będzie nadawać zgodnie z dotychczasową koncesją na MUX1, a więc będzie stacją muzyczno-rozrywkową. Natomiast Eska TV Extra, która pozostanie w dystrybucji satelitarnej w miejscu dotychczasowej Eski TV, będzie miała charakter wyłącznie muzyczny. Zamierzamy także zróżnicować obie stacje pod względem ich grup docelowych. Eska TV będzie kierowana do widzów w wieku od 15 do 34 lat, natomiast Eska TV Extra do osób 15-49 - zdradza nam Kozioł.

8TV prezentuje popularną, pogodną muzykę współczesną: głównie pop, a także największe hity lat 80-tych i 90-tych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eska TV wraca do DVB-T. 8TV znika z rynku, ale ZPR Media uruchamia nowy kanał Eska TV Extra

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zenek
może by przywrócili NAJLEPSZY PROGRAM w Eska TV
odpowiedź
User
Ania
Co ten KRRIT wyprawia ? Zmieniają kanały na mux 1 i mux 2 na widzimisie nadawcy . Jeżeli dostajesz koncesje na nadawanie kanału to nadajesz do końca umowy a jak nie to niech inny nadawca nadaje ten sam typ kanału . Fajnie ,że Eska tv wraca wkońcu poszli po rozum do głowy możę Polsat Sport News wróci jaki to kanał był to był przynajmniej sportowy ,którego obecnie brak.
odpowiedź
User
pavv
No to się korpoludki wykazali mondrościm i yntelygencją wyłączając w DVB-T Eskę TV. Z góry było wiadomo, że ot tak nie zbuduje się oglądalności jakimś 8TW.
odpowiedź