SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

16 czerwca Eska TV na MUX-1 zastąpi 8TV. Tego samego dnia ruszy Eska TV Extra

Grupa ZPR Media poinformowała, że w piątek, 16 czerwca br. Eska TV wróci do naziemnej telewizji cyfrowej. Tym samym 8TV zniknie z rynku, a obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra.

Leszek Kozioł Article

Jak już informowaliśmy w zeszłym tygodniu, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę, aby na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej powróciła Eska TV.

Biuro prasowe ZPR Media informowało wówczas portal Wirtualnemedia.pl, że powodem decyzji związanej z przywróceniem Eski TV na MUX-1 jest fakt, że 8TV notuje gorsze wyniki oglądalności od nadającej wcześniej w tym miejscu Eski TV.

Zakończenie nadawania 8TV i powrót Eski TV na MUX-1 nastąpi w najbliższy piątek o godz. 6.00. W tym samym momencie obecne miejsce Eski TV u operatorów płatnej telewizji zajmie nowy kanał Eska TV Extra.

- Eska TV będzie nadawać zgodnie z dotychczasową koncesją na MUX1, a więc będzie stacją muzyczno-rozrywkową. Natomiast Eska TV Extra, która pozostanie w dystrybucji satelitarnej w miejscu dotychczasowej Eski TV, będzie miała charakter wyłącznie muzyczny. Zamierzamy także zróżnicować obie stacje pod względem ich grup docelowych. Eska TV będzie kierowana do widzów w wieku od 15 do 34 lat, natomiast Eska TV Extra do osób 15-49 - przed kilkoma dniami mówił nam Leszek Kozioł, wiceprezes ZPR Media.

Przypomnijmy, że muzyczno-rozrywkowy kanał 8TV przez ZPR Media uruchomiony został 28 września ub.r., który w ramach naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-1 zastąpił muzyczną Eskę TV. Od tego dnia Eska TV dostępna jest w internecie, aplikacji mobilnej, a także poprzez sieci kablowe i anteny satelitarne.

Od początku tych zmian 8TV i Eska TV osiągają gorsze wyniki oglądalności, niż sama Eska TV w analogicznym okresie rok wcześniej. Na przykład w kwietniu 2017 roku średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym 8TV wyniósł 0,35 proc. w 4+ i 0,53 proc. w 16-49, a Eski TV - odpowiednio 0,06 proc. i 0,11 proc. Dla porównania, w kwietniu 2016 roku średnie wyniki Eski TV wynosiły odpowiednio 0,44 proc. i 0,86 proc. Oznacza to, że udział samej Eski TV w 4+ był o 0,03 pkt. proc. wyższy, a w 16-49 - o 0,22 pkt. proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 16 czerwca Eska TV na MUX-1 zastąpi 8TV. Tego samego dnia ruszy Eska TV Extra

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kurdupel
Kompletnie nie rozumiem, jak można było zmienić nazwę kanału z ESKA TV na 8TV? - To trochę tak, jakby ADIDAS zmienił nazwę na FUNKY... Teraz ten powrót, bo pewnie posypała im się oglądalność kanału, którego nikt nie zna...
28 9
odpowiedź
User
Lelek
Na kanał 8tv zabrakło im pomysłu. Miał być rozrywkowy a tak naprawde był nudny jak flaki z olejem . Mogli postawić na rozrywkowe programy swojej produkcji lub na seriale komediowe np z USA z Polskim dubbingiem a tak pokazywali nudne seriale i słabe filmy . Stacja muzyczna to stacja muzyczna i tyle w temacie zreszto i tak te programy co pokazywali na 8tv lecą na Nowa tv
28 8
odpowiedź
User
Tak
Zamiast rezygnować z 8TV mogli ją zostawić i dać w miejsce Eski TV Extra.
9 15
odpowiedź
User
sebaaa
ludzie w ZPRach powinni sobie wbić do głowy, że nawet jak ESKA trochę traci udziału w rynku to jest ich najmocniejszą i najbardziej rozpoznawalną marką. a nazwa dla dużej części ludzi jest ważna. poza tym content (jeśli można to tym mianem określić) ósemki był bardzo słaby.
11 10
odpowiedź
User
Przemek
A co będzie na satelicie zamiast 8 tv
8 11
odpowiedź