SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ESPN wycofuje swoje treści z YouTube’a, bo nie może podpisać kontraktu z YouTube Red

Amerykańska stacja sportowa ESPN zaczęła usuwać swoje treści z serwisu YouTube po zapowiedzi wprowadzenia platformy YouTube Red. Powodem są przeszkody prawne, które nie pozwalają ESPN na współpracę z nową platformą.

Article

Największa amerykańska stacja sportowa potwierdziła w komunikacie nieobecność jej treści na płatnej platformie YouTube Red, której uruchomienie Google zapowiedział w zeszłym tygodniu.

Zgodnie z regulaminem usługi YT Red twórcy i wydawcy materiałów dostępnych dotąd w darmowym YouTubie muszą się zgodzić na ich umieszczenie także na płatnej platformie. W przeciwnym wypadku ich treści nie będą widoczne w ogólnodostępnej części serwisu. Co prawda w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Zalewski z polskiego oddziału Google podkreślał, że wydawcy treści nie odczuwają dyskomfortu w związku z koniecznością zmiany umów i zdecydowana większość z nich zaakceptowała nowe warunki, teraz jednak okazuje się, że oprócz stosunku twórców do regulaminu YT Red na przeszkodzie w dołączeniu do tej platformy mogą stanąć kwestie prawne.

Według wyjaśnień udzielonych przez ESPN serwisowi Techcrunch choć koncern Disneya, do którego należy sportowa stacja podpisał stosowny kontrakt z YT Red, to sama ESPN jest związana oddzielnymi umowami z dostawcami treści, które nie pozwalają na dalszą płatną dystrybucję tych materiałów.

Dlatego chcąc uprzedzić moment, w którym treści publikowane przez ESPN na YouTubie zostaną odgórnie zablokowane przez pracowników serwisu, stacja sama zaczęła usuwać je z darmowej oferty. Na razie skasowano 11 z 13 kanałów prowadzonych przez ESPN. W komunikacje stacja podkreśla, że wycofane treści będą nadal dostępne dla widzów, ale za pośrednictwem jej własnych serwisów. Ponadto programy, relacje i filmy są usuwane jedynie na YouTubie w Stanach Zjednoczonych.

ESPN podkreśliła także, że obecnie pracuje nad rozwiązaniem prawnych problemów dotyczących publikowania treści na YT Red i ma nadzieję znaleźć wyjście w przyszłości. Nie jest jednak wykluczone, że w najbliższym czasie także inni wydawcy, oprócz ESPN natrafią na kłopoty związane z prawami do dystrybucji konkretnych materiałów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ESPN wycofuje swoje treści z YouTube’a, bo nie może podpisać kontraktu z YouTube Red

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl