SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP oferuje już licencje i zgody na publiczne pokazy Euro 2020. Strefa Kibica – od 2 tys. zł

Telewizja Polska rozpoczęła proces udzielania zgód i licencji na publiczne pokazy w ramach mistrzostw Euro 2020. Proces jest zautomatyzowany, można aplikować o zgodę za pośrednictwem internetowej strony. TVP to wyłączny reprezentant UEFA w udzielaniu zezwoleń na publiczne pokazy meczów w ramach Euro.

Article

Po zgody i licencje na pokazywanie Euro 2020 mogą zgłaszać się organizatorzy Stref Kibica w miejscach takich jak: bary, puby, restauracje, hotele oraz w ramach imprez plenerowych. - Cieszy nas, że robimy pierwszy duży krok w kierunku powrotu do tak upragnionej przez wszystkich rozrywki w szerszym gronie. Wierzymy, że ta inicjatywa pomoże w reaktywacji działalności gospodarczej wielu podmiotów - mówi Monika Karasek, dyrektor biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej TVP.

Zgłoszenia organizacji Stref Kibica w całym kraju można wysyłać poprzez stronę www.licencje.tvp.pl, gdzie znajduje się również szczegółowy wykaz zasad organizacji wydarzeń, w tym przepisy i wytyczne UEFA. - Proces uzyskania zgód jest mocno zautomatyzowany. Po wypełnieniu formularza organizator otrzymuje zwrotny mail, zawierający specjalny numer zgłoszenia oraz instrukcję - krok po kroku - opisującą sposób, w jaki należy zapewnić w pełni legalny pokaz - mówi kierujący projektem licencyjnym Łukasz Naczas, kierownik Działu Krajowej Sprzedaży Licencji i Praw TVP.

Strefa Kibica - od 2 tys. zł plus VAT

Zgody (potrzebne do organizacji Strefy Kibica) dzielą się na trzy rodzaje: można je kupić w pakiecie Podstawowym, Rozszerzonym lub Premium.

Pierwszy z nich (pakiet Podstawowy) kosztuje 2 tys. zł (plus VAT) i obejmuje zezwolenie na korzystanie z sygnału kanałów (za 1 ekran), Przewodnik Sygnałowy TVP, wpis na oficjalną listę Stref Kibica TVP.

W pakiecie Rozszerzonym (3 tys. zł plus VAT) dodatkowo dochodzi sprzęt: karta dekodująca (w systemie Conax) + moduł CAM3 (konieczne jest posiadanie własnego zestawu satelitarnego).

W ostatnim pakiecie, Premium, oprócz wszystkiego, co w poprzednich dwóch, kontrahent zyskuje dodatkowo możliwość skorzystania z portu MULTICAST IP w jednym z punktów dostępowych (przy wykorzystaniu dodatkowo płatnej usługi dosyłu sygnału dzięki wskazanym przez TVP sublicencjodawcom MULTICAST IP). Cena tego pakietu wynosi 5 tys. zł  plus VAT.

Licencje komercyjne - od tysiąca euro

Opłata licencyjna (licencja na pokazy publiczne UEFA) na strefy komercyjne kosztuje tysiąc euro (do tysiąca widzów). Licencja na pokazy dla 1001 - 2500 widzów kosztuje 1500 euro, 2501 - 5000 widzów to koszt 3500 euro, 5001-10 000 widzów - 7 tys. euro, zaś powyżej 10 000 widzów – 12 000 euro.

TVP ma wyłączne prawa do transmisji Euro 2020, mecze będą transmitowane w TVP1, TVP2, TVP Sport i TVP 4K, a także w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej TVP Sport. Pierwsze spotkanie Polaków w ramach eliminacji (mecz ze Słowacją w Sankt Petersburgu, 14 czerwca) komentować ma Mateusz Borek. Kolejny mecz Polacy rozegrają z Hiszpanią 19 czerwca w Sewilli – to spotkanie skomentuje Jacek Laskowski. Natomiast trzeci nasz mecz fazy grupowej (Polska – Szwecja, Sankt Petersburg) skomentuje Dariusz Szpakowski, który będzie także komentował dla TVP finałowy mecz Euro 2020.

Telewizja Polska zapowiada, że na czas Euro 2020 (11 czerwca - 11 lipca) uruchomi kanał TVP 4K, który będzie dostępny m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej. Mecze będą transmitowane tam w jakości UHD.

Dołącz do dyskusji: TVP oferuje już licencje i zgody na publiczne pokazy Euro 2020. Strefa Kibica – od 2 tys. zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
Wreszcie normalne i przystępne ceny za pokazy. Oby Polacy zagrali na poziomie!
odpowiedź