SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Euroimplant chce przejść na rynek główny GPW do końca tego roku

Spółka biotechnologiczna Euroimplant nie wyklucza emisji nowych akcji na rynku głównym, która towarzyszyłaby przeniesieniu notowań na rynek główny GPW z NewConnect, co ma nastąpić do końca tego roku, poinformowali przedstawiciele spółki w czwartek.

Euroimplant chce przejść na rynek główny GPW do końca tego roku

"Rozważamy przeróżne możliwości. Nie myślimy wyłącznie o emisji akcji. Prowadzimy rozmowy z podmiotami instytucjonalnymi, które są zainteresowane spółką. Rozmawiamy także z bankami na temat kredytów, ale też rozważamy również emisję obligacji"- powiedział wiceprezes Piotr Mierzejewski dziennikarzom.

Dodał, że spółka planuje emisję akcji, ale równie dobrze może ona dojść do skutku już po przejściu na rynek główny GPW. "Jeśli będzie emisja, to z przeznaczeniem na dofinansowanie drugiego projektu unijnego"- zaznaczył.

W maju spółka przeprowadziła emisję akcji serii , z której pozyskała 9,3 mln zł. Ma też do dyspozycji kwotę 35 mln zł dotacji unijnych.

Środki te zostaną przeznaczone na budowę dwóch laboratoriów produkcyjnych. Jak powiedział Mierzejewski, koszt budowy pierwszego laboratorium w Klaudynie wynosi 21 mln zł, a 12 mln zł Euroimplant otrzyma w ramach uzyskanej już dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Spółka potrzebuje kilkunastu milionów złotych na dofinansowanie drugiego laboratorium.

"Planujemy, że do końca lipca zostanie wyłoniony główny wykonawca, a rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia" - powiedział wiceprezes Dariusz Śladowski.

Euroimplant szacuje, że produkcja w obu laboratoriach ruszy w II kwartale 2012 r., co pozwoli znacznie zwiększyć moce produkcyjne.

Spółka wprowadza właśnie na rynek swój autorski produkt ColldeVie, luksusowy kosmetyk do rewitalizacji skory okolic oczu. W tym roku w obecnie działającym laboratorium Euroimplant chce wyprodukować 25 tys. sztuk, z czego 5 tys. przeznaczy do sprzedaży.

Euroimplant prowadzi obecnie negocjacje z dużymi partnerami na temat dystrybucji na większą skalę, a obecnie dostarcza kosmetyk do salonów odnowy biologicznej i klinik medycyny estetycznej w kraju.

"Obecnie nasze możliwości sprzedażowe są pochodną możliwości wytwórczych. Przychody w tym roku nie będą satysfakcjonujące. Jeśli uda się sprzedać kilka tysięcy sztuk do końca roku, to będzie to sukces" - powiedział Mierzejewski.

W 2009 r. przychody spółki wyniosły 0,3 mln zł, a strata netto sięgnęła 1,53 mln zł. Strata z działalności operacyjnej sięgnęła 1,54 mln zł. Kapitał własny sięgnął 8 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Euroimplant chce przejść na rynek główny GPW do końca tego roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl