SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Europa po polsku” - cykl słuchowisk w radiowej Dwójce z dziełami literatury europejskiej

W niedzielę 10 lutego br. Program II Polskiego Radia wyemituje transmisję „Fausta” Goethego z Teatru Polskiego w Warszawie. Spektakl zainauguruje nowy cykl z dziełami literatury europejskiej - „Europa po polsku”

Article

W 2019 roku radiowa Dwójka kontynuuje współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie, dzięki której rozgłośnia przygotowuje dla słuchaczy cykl słuchowisk pt. „Europa po polsku”. W jego ramach, na deskach stołecznej sceny zostaną wystawione klasyczne dzieła literatury europejskiej w przekładach na język polski.

Pierwsza transmisja na antenie radiowej Dwójki zostanie przeprowadzona w niedzielę 11 lutego br. o godz. 16.00. Dla słuchaczy przygotowano „Fausta” Goethego w przekładzie Jacka Stanisława Burasa i w reżyserii Dariusza Błaszczyka.

W roli tytułowej wystąpi Szymon Kuśmider, a partnerować mu będą: Tomasz Drabek (Mefistofeles), Ewa Makomaska (Czarownica), Hanna Skarga (Małgorzata), Katarzyna Strączek (Marta), Antoni Ostrouch (stary chłop), Marcin Jędrzejewski (Duch) i Adam Cywka (Wagner).

Udział Programu II Polskiego Radia pod względem słuchania w czwartym kwartale 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Europa po polsku” - cykl słuchowisk w radiowej Dwójce z dziełami literatury europejskiej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sie
Czekam z utęsknieniem chwili, kiedy Dwójki będzie można słuchać w Siemiatyczach;)
6 6
odpowiedź
User
HanJa
Ale nudy. Masakra
6 7
odpowiedź
User
piciu
Można powiedzieć, że Dwójka nadaje... sama dla siebie. Jest tak silnie sprofilowana, że większość obywateli nie jest w stanie odebrać lub utożsamić się z przekazem. W pewnym sensie można stwierdzić, że przez takie przegięcie Dwójka nie spełnia roli nadawcy misyjnego.
7 10
odpowiedź