SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualnemedia.pl zapraszają na panel podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego „Informacja i dezinformacja”

8 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się debata „Informacja i dezinformacja”. Redaktor prowadząca Wirtualnemedia.pl Justyna Dąbrowska-Cydzik porozmawia z ekspertami oraz przedstawicielami najważniejszych polskich mediów o dezinformacji, fake newsach i wyzwaniach związanych z wymienionymi zjawiskami. Portal Wirtualnemedia.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC)Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC)

8 maja w godzinach 16:30-18:00 w sali konferencyjnej 1 na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach odbędzie się debata „Informacja i dezinformacja”. Tematem dyskusji będą najważniejsze wyzwania dla mediów i ich odbiorców, związane ze zjawiskami dezinformacji, rozpowszechniania się fake newsów i wykorzystania sztucznej inteligencji w przestrzeni cyfrowej. Porozmawiamy o tym, czy dezinformację da się pokonać i jakimi narzędziami skutecznie wspierać w tym dziennikarzy i odbiorców treści. Będzie także o roli fact-checkingu w zwalczaniu dezinformacji i edukacji medialnej społeczeństwa.

Do sesji dyskusyjnej zaproszenie otrzymali: Brygida Grysiak, wicenaczelna oraz redaktorka ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich w Departamencie Newsów w TVN24; Magdalena Wilczyńska, dyrektorka Pionu Ochrony Informacyjnej Cyberprzestrzeni w NASK; Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”; Jakub Olek, director of public policy and government relations, Central & Eastern Europe w TikToku*, Sebastian Bykowski, prezes zarządu PSMM Monitoring & More (Grupa IMM). Moderatorką sesji będzie Justyna Dąbrowska-Cydzik, redaktorka prowadząca Wirtualnemedia.pl.

Tego samego dnia na Europejskim Kongresie Gospodarczym debatę „Media i ich przyszłość” poprowadzi Patryk Pallus, redaktor naczelny naszego serwisu. Do udziału w sesji zaproszeni zostali przedstawiciele największych mediów w Polsce. 

XVI Europejski Kongres Gospodarczy już w maju

Od 7 do 9 maja 2024 r. odbędzie się XVI Europejski Kongres Gospodarczy. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach ponad 180 sesji, szeroko dyskutowane będą europejska i światowa gospodarka, przemiany społeczne i trendy cywilizacyjne oraz wyzwania współczesności.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest “Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości”.

Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC)

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.

Zachęcamy do rejestracji na Europejski Kongres Gospodarczy! Portal Wirtualnemedia.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

*Skład panelistów może jeszcze ulec zmianom

Dołącz do dyskusji: Wirtualnemedia.pl zapraszają na panel podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego „Informacja i dezinformacja”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
I cenzura...
odpowiedź