SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,4 proc., w całej UE - wciąż 9,6 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,4% w sierpniu br., podobnie jak w poprzednim miesiącu i 8,5% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,6%, tyle samo, co w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,2% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w lipcu na poziomie 10,1% czyli tak, jak miesiąc wcześniej i w porównaniu do 9,7% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Austria (4,3%) i Holandia (4,5%), a najwyższy Hiszpania (20,5%) oraz Łotwa (19,5% w II kw.) i Litwa (18,2% także w II kw)

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w sierpniu br. 11,3% wobec 11,4% miesiąc wcześniej. W sierpniu 2009 roku stopa ta wyniosła 108%.

Dołącz do dyskusji: Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,4 proc., w całej UE - wciąż 9,6 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl