SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurostat: Bezrobocie w Unii Europejskiej to 9,4 proc. Jakie w Polsce?

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,0 proc. w czerwcu 2011 r., wobec 9,2 proc. w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,6% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,4% wobec 9,4% w maju i 9,7% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w komunikacie.

Eurostat: Bezrobocie w Unii Europejskiej to 9,4 proc. Jakie w Polsce?

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w maju na poziomie 9,9%, tj. tyle samo, co w poprzednim miesiącu oraz w porównaniu do 10,2% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały: Austria (4,0%), Holandia (4,1%) oraz  Luksemburg (4,5%), a najwyższy - Hiszpania (21,0%), Litwa (16,3% w I kw.)  oraz Łotwa (16,2% w I kw.).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec czerwca 2010 roku 11,8% wobec 12,2% miesiąc wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurostat: Bezrobocie w Unii Europejskiej to 9,4 proc. Jakie w Polsce?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl