SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zamieszanie wokół miejsca na Eurowizję Junior 2019. Szef EBU zapowiada Kraków, ale TVP zaprzecza

Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców zorganizują wspólnie tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci Eurowizji. - Wydarzenie odbędzie się w Krakowie - ujawnił w czwartek w specjalnym wywiadzie dla TVP Info Noel Curran, dyrektor generalny EBU. Dzień później biuro prasowe Telewizji Polskiej wydało oświadczenie, w którym zdementowało podane przez Currana informacje.

Article

Eurowizja Junior 2018 odbywała się 25 listopada ub.r. w Mińsku. Konkurs wygrała reprezentantka Polski - 13-letnia Roksana Węgiel, śpiewająca piosenkę „Anyone I Want To Be”. Otrzymała najwięcej punktów, po zsumowaniu wyników głosowania widzów i jurorów. W związku z jej zwycięstwem, Telewizja Polska zyskała prawo starania się o organizację finału kolejnej edycji konkursu. Prezes Jacek Kurski od razu zadeklarował, że nadawca skorzysta z tej możliwości. Polska aplikacja została oceniona najwyżej i nadzorująca konkurs Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że to w naszym kraju odbędzie się finał Eurowizji Junior 2019.

Polska po raz pierwszy zorganizuje tę imprezę, będzie transmitowana przez Telewizję Polską. Będzie to debiut naszego kraju w roli gospodarza konkursu od czasu jego rozpoczęcia w 2003 roku.

Szef EBU: Eurowizja Junior 2019 w Krakowie. TVP: rozważamy inne miasta

TVP zorganizuje Konkurs we współpracy z Europejską Unią Nadawców. Przedstawiciele obu podmiotów spotykali się już w Warszawie aby rozmawiać o wydarzeniu. W koncercie weźmie udział niemal 20 krajów z całej Europy i świata (m.in. Australii).

W czwartek do Polski przyjechał Noel Curran, dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców. Gościł on w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie. Wieczorem stacja TVP Info wyemitowała w paśmie "Info Wieczór" (około godz. 23.25) wywiad reportera Marcina Czapskiego z szefem EBU. Potwierdził on, że TVP organizuje koncert finałowy Eurowizji Junior oraz ujawnił miasto, które przyjmie fanów Eurowizji. Będzie to Kraków.

- Eurowizja Junior to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać - powiedział w TVP Info Noel Curran, dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców. Poniżej prezentujemy fragment rozmowy z Marcinem Czapskim.

 


Jednak następnego dnia, w piątek, centrum informacji Telewizji Polskiej wydało oświadczenie, w którym nadawca publiczny odcina się od informacji o Krakowie jako mieście-gospodarzu widowiska rozrywkowego.

- W związku z informacjami, jakie pojawiły się na temat miasta-gospodarza konkursu Eurowizji Junior 2019, Telewizja Polska informuje, że decyzja o miejscu konkursu jeszcze nie zapadła. Rozmowy w sprawie miejsca, gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2019, jeszcze trwają - informuje TVP.

- Miasto Kraków jest jednym z kilku kandydatów na gospodarza wydarzenia, pod uwagę brane są też inne miasta. Zgodnie z regulaminem decyzja o wyborze gospodarza Eurowizji Junior 2019 zapadnie w nadchodzących tygodniach. Informacja o decyzji zostanie ogłoszona za pośrednictwem oficjalnych kanałów informacyjnych EBU i Telewizji Polskiej - podkreśla biuro prasowe nadawcy poblicznego.

Nie wiadomo, dlaczego poprzedniego wieczoru TVP Info wyemitowała informację o oficjalnej lokalizacji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Dodajmy, iż pierwotnie TVP informowała, że miasto-gospodarz zostanie wybrane w drodze konkursu ofert.

Kolejne spotkanie z EBU - 6 lutego

Przedstawiciele Telewizji Polskiej i członków komitetu nadzorującego przygotowania do Eurowizji Junior 2019 spotkają się teraz 6 lutego br.

W tzw. „steering commitee”, zasiadają przedstawiciele krajów zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców, a zarazem przedstawiciele najważniejszych nadawców telewizyjnych w Europie. Właśnie podczas kolejnego spotkania zostanie podjęta decyzja odnośnie m.in. hasła konkursu w 2019 roku oraz innych szczegółów, dotyczących ostatecznego kształtu wydarzenia.

Eurowizja Junior jest organizowana od 2003 roku, uczestniczą w niej wykonawcy w wieku od 9 do 15 lat. W tegorocznej edycji wzięło udział 19 krajów, najwięcej w historii konkursu.

Wykonawcy z Polski brali udział w dwóch pierwszych edycjach konkursu oraz tych od 2016 roku. W ub.r. pierwszy raz nie przeprowadzono eliminacji krajowych - Roksana Węgiel została wybrana, ponieważ na początku ub.r. wygrała pierwszą polską edycję „The Voice Kids”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zamieszanie wokół miejsca na Eurowizję Junior 2019. Szef EBU zapowiada Kraków, ale TVP zaprzecza

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SERIO?
Kraków ???!!!! ŻART ???
10 35
odpowiedź
User
lol
W TVP Kraków na Krzemionkach?
17 10
odpowiedź
User
Pdk
Aż dziw, że nie w Toruniu 😂
13 16
odpowiedź