SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurowizja Junior ponownie w Polsce, Telewizja Polska organizatorem

Telewizja Polska wspólnie z Europejską Unią Nadawców ponownie zorganizują koncert finałowy Eurowizji Junior w Polsce. TVP będzie pierwszym w historii nadawcą, który zorganizował dwa konkursy. Nie potwierdzono jeszcze oficjalnie, czy show odbędzie się w Krakowie.

fot. TVP Article

Już pod koniec listopada 2019 roku pisaliśmy o tym, że Telewizja Polska jest zainteresowana organizacją Eurowizji Junior po tym, jak po raz kolejny konkurs ten wygrała Polka, Wiktoria Gabor. TVP zapowiadała, że zgłosi swoją kandydaturę. Informację tą udało się nam nieoficjalnie potwierdzić przed kilkoma dniami.

Teraz już oficjalnie Telewizja Polska podała, że po organizacji zeszłorocznego konkursu w Gliwicach, Europejska Unia Nadawców ponownie powierzyła organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Telewizji Polskiej.

- Telewizję Polską spotkał ponowny zaszczyt uczestniczenia we wspaniałej przygodzie, jakim jest organizacja widowiska na skalę światową – powiedział Prezes TVP Jacek Kurski. – Eurowizja Junior to przedsięwzięcie ważne także dlatego, że pozwala zaistnieć młodym wykonawcom i pokazać ich wielki talent wielomilionowej publiczności. Jestem dumny, że TVP może się do ich sukcesu przyczynić - mówi Jacek Kurski cytowany w przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl komunikacie.

Polska jest dwukrotnym zwycięzcą tego konkursu – najpierw wygraną przyniosła piosenka Viki Gabor, a wcześniej - w listopadzie 2018 roku - Roksany Węgiel. Zaśpiewała wtedy piosenkę „Anyone I Want To Be”.

Finał prawdopodobnie w Krakowie

TVP nie potwierdziła z kolei czy wydarzenie odbędzie się w Krakowie. Natomiast z naszych informacji wynikało, że szefostwo Telewizji Polskiej miało już nawet spotkać się z prezydentem miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim.

- Wszystko wskazuje na to, że w listopadzie 2020 r. TVP ponownie będzie organizatorem Eurowizji Junior, a konkurs odbędzie się właśnie w Krakowie. Czekamy na oficjalne potwierdzenie przez organizatora. Jeżeli tak się stanie, do Krakowa przyjadą producenci i będziemy rozmawiać o szczegółach - odpowiedział nam Dariusz Nowak, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Natomiast Centrum Informacji TVP odpowiedziało nam, że "żadne ustalenia odnośnie organizacji Eurowizji Junior w Polsce, a tym bardziej miasta organizatora jeszcze nie zapadły".

Hasłem ostatniej edycji konkursu było „Share The Joy” (Dziel się radością). W logo konkursu znalazł się latawiec, jako symbol wolności i lekkości.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w pierwszej edycji Eurowizji Junior w 2003 roku. W 2016 roku Polska powróciła do Konkursu po 11-letniej przerwie. W 18. edycji konkursu wezmą udział dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat - wykonawcy z państw członkowskich  Europejskiej Unii Nadawców.

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. strony i aplikacje internetowe TVP zanotowały 7,72 mln użytkowników 105,98 mln odsłon oraz 39 minut i 14 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego w ciągu doby.

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Dyrektorzy i ich zastępcy w Telewizji Polskiej zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto, doradcy zarządu - 20,8 tys. zł, dziennikarze motywacyjni - 7,5 tys. zł, a ci honoraryjni - 12,2 tys. zł. Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł. Wiosną 2019 r. z zarządu spółki odwołano Macieja Staneckiego, a powołano Marzenę Paczuską i Mateusza Matyszkowicza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurowizja Junior ponownie w Polsce, Telewizja Polska organizatorem

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewrere
Super
16 2
odpowiedź
User
Stanik
Nie idę korona wirus
8 10
odpowiedź
User
Kik
Nie jest prawdą, że tvp jest pierwszym nadawcą, który zorganizuje dwa konkursy. Po dwa konkursy organizowali już Białorusini, Ukraińcy, Holendrzy i Maltańczycy. TVP będzie pierwsza jeśli chodzi o organizację Junior Eurowizji dwa razy z rzędu (należy podkreślić, że chodzi o wersję Junior, bo np dorosłą to Irlandia w latach 90tych realizowała z rzędu)
13 5
odpowiedź
User
j
Jak jest koszt tej imprezy?
8 11
odpowiedź
User
widz 100
Lepiej postarajcie się wygrać w końcu Eurowizję w maju!
10 2
odpowiedź