SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurowizja Junior 2022 na żywo w trzech kanałach TVP. Polskę reprezentuje 11-letnia Laura Bączkiewicz

20. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w niedzielę 11 grudnia o godz. 16 w Erywaniu, stolicy Armenii. Wydarzenie pokaże Telewizja Polska. Nasz kraj będzie reprezentować uczennica czwartej klasy podstawówki z Konina - Laura Bączkiewicz.

Laura Bączkiewicz w finale „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”; fot. TVP Laura Bączkiewicz w finale „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”; fot. TVP

Dziecięca odsłona Eurowizji odbywa się już po raz 20. Tym razem w Erywaniu, bo rok temu zwycięzcą tego konkursu została Maléna z Armenii. Eurowizja Junior startuje w niedzielę 11 grudnia o godz. 16.

W konkursie zobaczymy 16 śpiewających bardzo młodych artystów. Uczestnicy mają od 9 do 14 lat. Polskę reprezentować będzie 11-letnia Laura Bączkiewicz, która wygrała jesienną odsłonę programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior". Dziewczynka zaśpiewała w nim piosenkę "To The Moon". O jej wygranej, a tym samym o uzyskaniu przez nią możliwości reprezentowania Polski podczas Eurowizji Junior 2022, zadecydowali jurorzy oraz widzowie (w głosowaniu SMS-owym).

Laura Bączkiewicz mieszka w Koninie. Uczy się w czwartej klasie podstawówki. Na co dzień chodzi na lekcje śpiewu do Studia Piosenki Estradowej Hit. Od ponad dwóch lat dubbinguje w bajkach, serialach i filmach. Wystąpiła też w 5. edycji programu "The Voice Kids".

Eurowizja Junior 2022 ze sztuczną inteligencją

Finał 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Imprezę poprowadzą Iweta Mukuczian (reprezentantka Armenii w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie), Karina Ignatian (reprezentantka Armenii w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach) oraz Garik Papojan (prezenter telewizyjny i komik). Ma do nich dołączyć "Robin". To robot skonstruowany przez ormiańską firmę informatyczną Expper Technologies. Dzięki temu tegoroczny konkurs stanie się pierwszym w historii, który poprowadzi sztuczna inteligencja.

Spin the magic (zakręć magią) to hasło tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Logo nawiązując do sloganu, przedstawia bączek w barwach narodowych Armenii, który jednocześnie przypomina tradycyjne ormiańskie naczynie.

W tym roku widzowie nie zobaczą przedstawicieli Niemiec, Bułgarii i Rosji, za to po 17 latach do konkursu powraca Wielka Brytania (tym razem z reprezentantem ze stacji BBC).

Eurowizja Junior 2022 w TVP

Wydarzenie będzie pokazywać na żywo Telewizja Polska. I to aż na trzech kanałach: TVP1, TVP ABC i TVP Polonia. Początek transmisji 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci zaplanowano na godz. 16.

Od piątku można oddać głos na swoich faworytów w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022.

O wyniku Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2022 zadecydują internauci oraz komisje jurorskie. Połowa głosów będzie pochodzić z globalnego głosowania internetowego, a pozostałe 50 proc. - od profesjonalnego jury z każdego z uczestniczących w konkursie krajów (składającego się z dwojga dzieci w wieku 10-15 lat i trzech dorosłych profesjonalnych muzyków).

Widzowie mogą oddać głosy w dwóch turach, w każdej należy wybrać trzy piosenki. W przeciwieństwie do "dorosłej" Eurowizji, można wskazać na reprezentanta swojego kraju. Pierwsza tura głosowania ruszyła w piątek, 9 grudnia od godz. 20, a skończy się tuż przed rozpoczęciem programu na żywo. Druga tura rozpocznie się po wszystkich występach uczestników i będzie trwać ok. 15 minut. Głosować można na stronie: www. jesc.tv.

Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców już dwukrotnie organizowała Eurowizję Junior. Stało się to możliwe po tym, gdy konkurs wygrały Roksana Węgiel (w 2018 r.) i Viki Gabor (w 2019 r.). Rok temu nasza reprezentantka - Sara Egwu James - zajęła drugie miejsce.

Dołącz do dyskusji: Eurowizja Junior 2022 na żywo w trzech kanałach TVP. Polskę reprezentuje 11-letnia Laura Bączkiewicz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl